Studia w Holandii - czy warto studiować?
Bezpłatna konsultacja
Blog

Merytorycznie o studiach za granicą.

28.09.2021
Holandia

Czy warto studiować w Holandii?

Spis treści
1

Czy warto studiować w Holandii?

2

Tradycja z rozwojem

3

Innowacja

4

Społeczeństwo holenderskie

5

Przyroda w Holandii

6

Język angielski w Holandii

7

Czy warto studiować w Holandii - jak sądzisz?

Zastanawiasz się, czy warto studiować w Holandii?

Postaramy opisać się charakterystyczne cechy tego państw, a Ty zdecydujesz!

Tradycja z rozwojem

Holandia to kraj który łączy w sobie to, co najlepsze. To tu doświadczysz tradycji, która spotyka się z rozwojem i przyszłością. Będziesz żył wśród otwartych i pomocnych ludzi, jednocześnie kładących duży nacisk na samodzielność. Ponad 90 % społeczeństwa holenderskiego świetnie posługuje się językiem angielskim. Warto wspomnieć, że Niderlandy to także siedziba wielu ważnych organizacji na poziomie światowym, a Haga posiada miano miasta o randze międzynarodowej. To tu mieści się między innymi Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Haga to jednocześnie tak zwana administracyjna stolica tego kraju, ponieważ tam swoje miejsce ma większość ministerstw, ambasady jak i holenderski rząd czy sama rodzina królewska.

Innowacja

Innowacja

Czy wiesz, że Holendrzy wynaleźli nie tylko mikroskop i teleskop, ale także technologię Bluetooth oraz Wi-fi, z których korzystasz na codzień?

Holandia okazała się pionierskim krajem w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań wszelkiego rodzaju problemów. Holenderscy politycy, biznesmeni i ogół społeczeństwa wykazują otwartą postawę nastawioną na wprowadzanie zmian we wszystkich aspektach życia, które dotyczą zarówno ludzi, jak i ich otoczenia. Lista tematów, w których Holandia przoduje pod względem innowacji jest bardzo długa: rolnictwo, ekoturystyka, infrastruktura, prawa socjalne, zrównoważona mobilność miejska…

Holendrzy nieustannie dążą do rozwoju, radzenia sobie z nieznanym i wymyślania kreatywnych rozwiązań. Dlatego niderlandzka gospodarka nadal konkuruje w zakresie innowacji i wiedzy w skali globalnej. 

 

Społeczeństwo holenderskie

Społeczeństwo holenderskie jest bardzo międzynarodowe. Od XVII wieku duże miasta, takie jak Amsterdam, Rotterdam, a nawet Groningen, były międzynarodowymi ośrodkami handlowymi, co doprowadziło do tygla wielu narodowości.

Ten międzynarodowy charakter oznacza, że Holendrzy są tolerancyjni i otwarci na różne kultury i przekonania. Widać to w sposobie, w jaki wchodzą ze sobą w interakcję: możesz swobodnie wyrażać swoją opinię i wyrażać swoje zdanie. Ludzie nie obrażają się zbyt łatwo, ale oczekuj, że będą w stosunku do Ciebie bezpośredni. Ta bezpośredniość, choć na początku może być nieco zaskakująca, zdecydowanie upraszcza życia.

Ważną częścią holenderskiego społeczeństwa jest chęć wspólnej pracy dla większego dobra. Nazywamy to modelem polderowym. Oznacza to, że w przypadku ważnych decyzji każdy powinien mieć możliwość wyrażenia swojej opinii, a dyskusje trwają, dopóki nie będzie porozumienia, z którego wszyscy będą zadowoleni.

Przyroda w Holandii

Przyroda w Holandii

Jak na stosunkowo niewielki obszar, Holandia może pochwalić się bogatą różnorodnością przyrody i licznymi miejscami wartymi odwiedzenia. Największym parkiem narodowym jest Hoge Veluwe, który polecamy zwiedzić na jednym z ponad tysiąca bezpłatnych rowerów, aby móc dotrzeć do wszystkich jego zakątków. Morze Wattowe to największe i najważniejsze z przybrzeżnych terenów podmokłych w Europie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsc wartych odwiedzenia jest bardzo dużo. KIlka z nich, która zdecydowanie Cię zadziwią, to: plaże Zelandii, wzgórza Limburgii, Sahara Brabancji (wydmy Loonse i Drunense) i holenderska Wenecja (Weerribben-Wieden).

Język angielski w Holandii

Brak znajomości niderlandzkiego problemem? Nigdy w życiu! Holandia ma największą anglojęzyczną populację ze wszystkich krajów Europy kontynentalnej. Holendrzy są najlepszymi nie rodzimymi użytkownikami języka angielskiego. W dużych miastach obcokrajowcy mogą znaleźć pracę bez wymogu holenderskiego, zwłaszcza w wielu dużych międzynarodowych korporacjach.

 

Czy warto studiować w Holandii - jak sądzisz?

I jak uważasz, czy warto studiować w Holandii?

W ostatnich latach kraj ten jest jednym z najpopularniejszych w Europie. Każdego rodzaju tysiące osób z Polski wybiera właśnie Niderlandy jako miejsce, w którym będzie kontynuować edukację. Jeśli zależy Ci na topowym poziomie nauczania, stosunkowo niskim czesnym, wysokich stypendiach i pożyczkach, a także na ciekawej i unikatowej kulturze, to Holandia będzie odpowiednim miejscem dla Ciebie!

Więcej informacji na temat studiów w Holandii znajdziesz tutaj: Studia w Holandii

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia

Masz pytania? Skontaktuj się z nami