Eduworld - studiujesz, gdzie chcesz!
Umów konsultację

Blog

Merytorycznie o studiach za granicą.

9 państw, które czekają na Twoją aplikacje na studia

29.10.2021
9 państw, które czekają na Twoją aplikacje na studia

 

 

 

 

Które państwa oferują kierunki studiów prowadzone w pełni w języku angielskim? Czy trudno dostać się na studia za granicą i jaki jest ich koszt? I wreszcie - dlaczego warto? Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się jakie możliwości na Ciebie czekają!

Choć pandemia wciąż trwa, to liczba osób decydujących się na studia za granicą nie maleje. Z czego to wynika? W ostatnich latach liczba kierunków prowadzonych w pełni po angielsku na europejskich uniwersytetach stale wzrastała, a osoby wybierające się na studia licencjackie czy magisterskie w wyjeździe na zagraniczną uczelnię widzą możliwość nauki na zajęciach prowadzonych w ciekawy i kreatywny sposób, a także potencjał na rozwój siebie i zwiększenie swoich perspektyw zawodowych. Może Tobie również spodoba się możliwość studiowania po angielsku w jednym z europejskich państw?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 państw, w których możesz studiować po angielsku

 

Włochy


Włochy raczej kojarzą się z destynacją turystyczną. Jednak w rzeczywistości, oprócz cudownych miast, pięknych krajobrazów oraz pysznej kuchni to państwo oferuje szeroki wybór kierunków studiów prowadzonych w pełni w języku angielskim. Włochy to kolebka studiów wyższych - to tam znajdują się najstarsze i jedne z najlepszych uczelni świata. Włosi są pełni życia i bardzo kontaktowi, pogoda na półwyspie Apenińskim sprzyja przez cały rok a jedzenie jest pyszne. Italia jest podzielona na 20 regionów. Z jednej strony w każdym z nich czuć włoską aurę, a z drugiej strony każdy z nich jest niepowtarzalny. Gdzie chcesz studiować? W Rzymie - wiecznym mieście, cudownej Florencji, eleganckim Mediolanie, a może na słonecznej Sycylii?


Liczba uniwersytetów: 90

Czesne na państwowych uniwersytetach: 900-2500€ rocznie

Więcej o Włoszech: Włochy.

 


Hiszpania


Hiszpania to kolejne słoneczne i pełne życia państwo morza śródziemnego, w którym możesz studiować po angielsku. Światowy Madryt, przepiękna Barcelona, Valencia z pięknymi plażami, a może któreś z miast Andaluzji lub północnej Hiszpanii? Kraj Półwyspu Iberyjskiego jest różnorodny - przez wieki mieszały się tutaj wpływy rzymskie, arabskie i hiszpańskie, co uczyniło go państwem kolorowym i ciekawym pod każdym względem. Hiszpanie są otwarci, tolerancyjni i tak jak większość mieszkańców morza śródziemnego uwielbiają spędzać wspólnie czas z przyjaciółmi i dobrze się bawić. Hiszpania to także miejsce, którego poziom kształcenie jest doceniany na całym świecie, a zagraniczni studenci, którzy wybrali studia w tym kraju, uwielbiają swobodną atmosferę na zajęciach sprzyjającą prowadzeniu dyskusji, która panuje na zajęciach (tutaj normą jest zwracanie się profesora po imieniu). 


Liczba uniwersytetów: 80

Czesne na państwowych uniwersytetach: 680-1500€ rocznie

Więcej o Hiszpanii: Hiszpania

 

Malta

Trzecim państwem morza śródziemnego, w którym możesz studiować jest Malta - mała wyspa wielkich możliwości. Jej urok został doceniony przez reżyserów największych światowych produkcji - kręcono tutaj min. Gladiatora, Grę o Tron czy Troję. Czy Malta będzie dobrym wyborem pod kątem poziomu edukacji? Może myślisz, że to niewielka wyspa, więc nauka nie może być tutaj na wysokim poziomie. Otóż Malta zaskoczy Cię również pod tym względem! Do 1964 roku była pod panowaniem Wielkiej Brytanii, czego pozytywny wpływ na edukację jest mocno odczuwalny. Dodatkowo nie będziesz narzekać jeśli chodzi o wybór kierunku - najpopularniejszy Maltański uniwersytet (University of Malta) zaskakuje liczbą programów - z samej psychologii możesz wybierać spośród 40 kierunków! Wybierasz się na studia licencjackie? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - studia będą dla Ciebie darmowe! Planujesz magisterkę za granicą? Tutaj na większości kierunków zapłacisz jedynie 400€.


Liczba uniwersytetów: 8

Czesne na państwowych uniwersytetach: 0 - 400€ rocznie dla większości kierunków

Więcej o Malcie: Malta

 

Holandia


Jeśli chcesz studiować na jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie, w rozwiniętym państwie zapewniającym świetne perspektywy zawodowe oraz możliwości rozwoju osobistego, to Holandia jest odpowiednim wyborem dla Ciebie. Żadne inne państwo w Europie (oczywiście z wyjątkiem Anglii) nie oferuje takiej ilości kierunków prowadzonych w pełni po angielsku. Tutejszy system edukacji jest znany z kształcenia wybitnych specjalistów i z prowadzenia zajęć w oparciu o kreatywne metody i praktyczne podejście. Holandia jest urokliwa, a jej charakterystyczne miasta, wszechobecna woda i zieleń oraz przyjaźni i tolerancyjni mieszkańcy sprawią, że poczujesz się tu jak w domu. Dodatkowo wybierając Niderlandy możesz liczyć na wsparcie finansowe w kwocie nawet do 1100€/mies.


Liczba uniwersytetów: 55

Czesne na państwowych uniwersytetach: 1100€ za pierwszy rok studiów i 2200€ za kolejne lata

Więcej o Holandii: Holandia

 

 

Irlandia


Jeszcze niedawno  Anglia dzięki bardzo wysokiemu poziomowi edukacji i pożyczkom studenckim, była jedną z najpopularniejszych destynacji dla osób wyjeżdżających na studia za granicę. Po brexicie, ze względu na zmiane polityki wobec zagranicznych studentów (wprowadzenie rygorystycznych wymogów finansowych) , jej miejsce zajmuje Irlandia. Irlandzkie uniwersytety mają ogromną tradycję i poziom kształcenia na najwyższym poziomie. Dodatkowo, co istotne, za studia zapłacisz tutaj około 1000zł miesięcznie, co w porównaniu z angielskimi cenami - od 4500zł do 16000zł miesięcznie - jest bardzo niską kwotą. Jeśli przekonuje Cię wysoki poziom edukacji, świetne perspektywy zawodowe, krajobrazy pełne zieleni, nadmorskie klify, urokliwe miasta, najlepsze na świecie bary z muzyką na żywo oraz bardzo towarzyscy Irlandczycy, to nie zwlekaj i aplikuj na studia w Irlandii!

 

Liczba uniwersytetów: 18

Czesne na państwowych uniwersytetach: 3000€ rocznie

Więcej o Irlandii: Irlandia


Dania


Dania przez lata była jednym z najpopularniejszych kierunków studiów za granicą, a to za sprawą edukacji kładącej duży nacisk na praktykę, skutecznemu podziałowi na studia top up i AP w ramach licencjatu , brak czesnego i wysoki poziom życia. Od tego roku, przez zmianę polityki edukacyjnej, liczba kierunków prowadzonych w pełni w języku angielskim znacznie zmalała, lecz wciąż pozostaje wiele opcji wartych rozważenia. Jeśli interesuje Cię to państwo , to skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci aktualnych informacji dotyczących nauki w tym państwie.


Liczba uniwersytetów: 16

Czesne na państwowych uniwersytetach: 0

Więcej o Danii: Dania

 

Niemcy

Niemcy oferują doskonałe możliwości zawodowe, prestiżowe uniwersytety, niesamowite krajobrazy i bardzo aktywne życie kulturalne. Dodatkowo, dla wielu osób uczących się w liceum języka niemieckiego studia w tym państwie są okazją do opanowania na poziomie biegłym. Na państwowych uczelniach studia są darmowe, a koszt życia średnio wynosi około 800-1100€ miesięcznie. Nie przez przypadek w Niemczech studiuje aż 325 tysięcy zagranicznych studentów. Pomożemy Ci wyjechać do wybranego uniwersytetu w Niemczech, bez żadnych ograniczeń!

 

Liczba uniwersytetów: 106

Czesne na państwowych uniwersytetach: 0

Więcej o Niemczech: Niemcy

 

Francja

Francja od wieków utrzymuje status europejskiego i światowego centrum filozofii, sztuki, kultury oraz nauki, a aktualnie jest również jedną z najważniejszych na świecie lokalizacji biznesowych, technologicznych oraz turystycznych. Kraj ten zajmuje piątą pozycję na świecie pod względem ilości zabytków na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest siódmą największą gospodarką świata. Studia na uczelniach wyższe są darmowe, co otwiera drzwi do kariery akademickiej za granicą dla wielu Polskich studentów. 

Liczba uniwersytetów: 72

Czesne na państwowych uniwersytetach: 0 

Więcej o Francji: Francja

 

Cypr

Cypr to piękna wyspa kojarząca się bardziej z wakacjami i stadami kotów, niż z destynacją uniwersytecką. Nic bardziej mylnego! Cypr znajduje się na trzecim miejscu w Europie pod względem przeznaczania środków PKB na naukę, gdyż jest to aż 7%. Cypr oferuje szeroką gamę programów studiów w wielu dziedzinach i dyscyplinach. Jako student zagraniczny możesz ukończyć całość lub część swojej edukacji na Cyprze.

Liczba uniwersytetów: 9

Czesne na państwowych uniwersytetach: 0-9000€

Więcej o Cyprze: Cypr

9 państw, które czekają na Twoją aplikacje na studia

 

 

Czy trudno jest dostać się na studia za granicę?


Zastanawiasz się jakie musisz mieć wyniki na dyplomie, żeby dostać się na studia za granicą? Może obawiasz się, że Twoje oceny są za słabe? 

Kierunki licencjackie
Rzeczywiście progi rekrutacyjne na niektóre kierunki potrafią być wysokie, ale pamiętaj, że liczba uniwersytetów spośród których możesz wybierać jest duża. Dlatego z naszymi aplikantami papiery składamy zawsze na kilka uniwersytetów, aby w przypadku, gdy nie uda się dostać zna kierunek pierwszego wyboru, pozostawały wciąż  2/3 kierunki, na które aplikacja zakończy się sukcesem. 

 

 

Kierunki Magisterskie

Jeśli chodzi magisterkę, to progi zazwyczaj są niższe, lecz w przypadku niektórych uniwersytetów kluczowe znaczenie mają inne czynniki - chodzi o samą aplikację (o której piszemy poniżej).


Wracając do oceny przy aplikacji na studia licencjackie. Jakie oceny w szkole i wyniki na maturze są potrzebne, żeby dostać się na studia za granicą?

Nie istnieje jednoznaczna, precyzyjna odpowiedź na to pytania. Ale jeśli na tę chwilę średnią ocen masz niższą niż 3.0 i przypuszczasz, że z matury podstawowej zdobędziesz mniej niż 50% , a z rozszerzonej nie więcej niż 40%, to możesz mieć problemy w dostaniu się na studia za granicę. W takim przypadku polecamy Ci przysiąść do nauki i poprawić Twoje wyniki.

 

Kolejną kwestią, która ma duże, a nieraz kluczowe znaczenie jest sama aplikacja. 

A z tymi aplikacjami różnie bywa. Znamy przypadki, gdy ktoś miał dobre oceny, ale swój list motywacyjny lub CV napisał na tyle słabo, że zaprzepaścił swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia.

Zdarzają się również pomyłki lub zapomnienie o deadline’ie, co również zaprzepaszcza szansę. Nic zresztą dziwnego, dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że często osoby, w ostatniej klasie liceum mają sporo na głowie, albo po prostu źle sprawdzą ważne informacje. To samo tyczy się osób aplikujących na studia magisterskie - często są na tyle zajęte, że nie trudno jest o pomyłkę.


W Eduworld, gdy przeprowadzamy naszych aplikantów przez cały proces aplikacji, dbamy o to, aby każdy detal zbliżał ich do wymarzonych studiów i pilnujemy skomplementowania wszystkich dokumentów oraz deadlin’ów. Profesjonalnie napisane CV, list motywacyjne, list referencyjne, czy odpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjne czy estetyczne portfolio mogą mieć kluczowe znaczenie dla Twojej aplikacji. Na przykład w Holandii często same oceny nie są na tyle ważne, co przebieg rozmowy kwalifikacyjnej. Mieliśmy aplikantów, którzy po odbyciu takiej rozmowy zostali od razu przyjęci - niezależnie od ich wyników szkolnych.

 

Jaki kierunek studiów wybrać?


Ilość kierunków licencjackich jest bardzo duża, natomiast magisterskich ogromna…

Więc po prostu  musisz odkryć swój wymarzony kierunek studiów. Gwarantujemy, że taki istnieje. Jeśli chcesz, żebyśmy przygotowali dla Ciebie listę potencjalnych kierunków, to zapraszamy Cię do umówienia się na darmową konsultację z nami. Odsyłamy Cię również do jednego z naszych artykułów, w którym opisaliśmy 8 perspektywicznych kierunków studiów: link.

 

 

Czy trzeba być bogatym, żeby studiować za granicą?


Studia za granicą pod względem finansowym są osiągalne dla każdego. Nawet jeśli opłacenie studiów i życia będzie spoczywać w 100% na Tobie, to bez problemu sobie poradzisz. Na przykład w Holandii możesz liczyć na wsparcie finansowe do 1100€ , z czego znaczna część jest bezzwrotna, a studia na Malcie są darmowe. Czesne na państwowych uniwersytetach w Hiszpanii czy Włoszech na większości kierunków wynoszą między 400€ a 2500€ rocznie.


Dlaczego warto wyjechać na studia za granicą?

  • Poznasz kulturę kraju, do którego wyjedziesz i gwarantujemy Ci, że będzie to fantastyczną przygodą
  • Opanujesz języki obce na wysokim poziomie
  • Będziesz uczyć się na zajęciach prowadzonych w ciekawy i kreatywny sposób oraz opartych na praktycznym podejściu
  • Zyskasz fantastyczne perspektywy zawodowe po studiach
  • Przeżyjesz przygodę swojego życia! :)


Jeśli chcesz poczytać więcej o zaletach płynących ze studiowania za granicą, to przeczytaj ten wpis: https://eduworld.pl/dlaczego-warto-wyjechac-na-studia-za-granica,72,pl


Już wiesz w jakich państwach możesz studiować po angielsku i, że te studia wcale nie są tak trudno osiągalne jak wielu osobom się wydaje. 

 


Jeśli o studiach za granicą myślisz na poważnie, to zapraszamy Cię na darmową konsultację. Możesz umówić się na nią przez formularz na naszej stronie, mailowo, telefonicznie lub przez messengera.

 


Pamiętaj, świat możliwości czeka na Ciebie!

 

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia

Masz pytania? Skontaktuj się z nami