Studia w Belgii - Eduworld
Bezpłatna konsultacja
Europejska i zaskakująca
Uniwersytety
Kierunki studiów
System edukacji
Regiony językowe
Koszt życia i studiów

Studia w Belgii

Kraj ten oferuje ponad 100 kierunków na poziomie licencjackim prowadzonych w pełni w języku angielskim. Czesne na belgijskich uczelniach jest stosunkowo niskie - wynosi max. 1080€ rocznie.

Europejska i zaskakująca

To kraj który należy do tak zwanej ''szóstki'' – założycieli Unii Europejskiej, a stolica Belgii - Bruksela to miejsce posiedzeń oraz obrad komisji Parlamentu Europejskiego. Belgię zatem określić możemy sercem europy nie tylko ze względu na jej położenie. (stamtąd lot do Amsterdamu, Londynu czy Paryża to tylko około godzina drogi!). Myśląc o Belgii nie możemy oczywiście pominąć belgijskiej czekolady - pierwsze zapiski na ten temat pojawiły się już w XVII wieku. Kolejną ciekawostką okazać się może fakt, że zaraz obok czekolady, Antwerpia słynie z diamentów - udział kraju w międzynarodowym handlu tymi surowcami wynosi aż 80%. To co również charakteryzuje ten niezwykły, rozwinięty i nowoczesny kraj to przede wszystkim tolerancja. Belgowie to poligloci, studiując tam, z pewnością przyswoisz więcej języków niż tylko angielski - na co dzień posługują się również niemieckim, niderlandzkim i francuskim - życie tam to prawdziwe okno na świat! Jest to naród twórczy, wolny i niezależny będący domem Unii Europejskiej oraz stojący na straży praw człowieka. 

Europejska i zaskakująca

Uniwersytety

Podejmując studia wyższe w Belgii możesz liczyć na ciekawą ofertę kierunków angielsko języcznych na jednych z najlepszych uniwersytetów na świecie. Ich przykładami są:

  • University of Antwerp którego początki sięgają 1852 roku 
  • Vrije Universiteit Brussel, czyli siostrzany Uniwersytet Vrije Amsterdam 
  • Katholieke Universiteit Leuven, najlepiej oceniany w rankingach uniwersytet w całej Belgii


Świetną opcją są również Uczelnie Nauk Stosowanych - to te uczelnie w Belgii skupiają się na kształceniu przede wszystkim pod kątem praktycznym, dzięki czemu zajęcia są prowadzone w kreatywny sposób oraz pozwalają na zdobycie nie tylko wiedzy, ale takżę umiejętności, które przydadzą się w dalszej karierze.

Uniwersytety

Kierunki studiów

Zastanawiasz się jakie kierunki są oferowane przez belgijskie uniwersytety? Wiele osób szukając studiów w danym kraju jest mocno ograniczone przez liczbę programów oferowanych po angielsku. Mamy dobrą wiadomość! W przypadku Belgii kierunków prowadzonych w pełni w języku angielskim jest dużo. Znajdziesz tutaj zarówno programy biznesowe,  informatyczne, humanistyczne, społeczne, inżynierskie i wiele innych. 

Przykładowe kierunki studiów w Belgii:

International Journalism, International Business, Cyber Security, Creative Technologies & Artificial Intelligence, Business Management - Marketing, European Studies, Hotel Management i wiele innych...

Kierunki studiów

System edukacji

System edukacji wyższej w Belgii przypomina ten skandynawski - charakteryzuje się wysoką jakością, efektywnym nauczaniem ale również poszukiwaniem balansu między życiem prywatnym a obowiązkami. Aż 8 z belgijskich uniwersytetów plasuje się w czołówce najlepszych na świecie, możemy mieć zatem pewność, że znajdujemy się w kraju o wysokim standardzie nauczania. Jeśli chodzi o podział uczelni wyższych, wygląda on tak samo jak ten holenderski, oznacza to, że mamy tam do wyboru standardowe Uniwersytety, oraz Uniwersytety Nauk Stosowanych czyli odpowiedniki naszych Politechnik. Te drugie pomagają zdobyć nam Professional Bachelor - czyli ''zawodowy'' dyplom licencjacki, podczas gdy pierwsze wyposażą Cię w ''Academic Bachelor''. Każdy z tych stopni posiada taką samą ważność, decydując się jednak na jedną bądź drugą opcję warto zastanowić się czy później będziemy chcieli kontynuować studia na poziomie magisterskim, czy uzupełnić naszą naukę o ''Advanced Bachelor''. 

System edukacji

Regiony językowe

Belgia to kraj wielokulturowy jak i wielojęzyczny. Wpływ na to oczywiście ma historia tego kraju ale również fakt że obecnie na terenie Belgii mieszka duża liczba cudzoziemców. Dziś w tym kraju większość społeczeństwa posługuje się conajmniej 4 językami, 3 urzędowymi (niemiecki, francuski, niderlandzkim) oraz oczywiście angielskim.

Podział językowy kraju

  • Południe kraju - niemiecki
  • Bruksela - niderlandzki i francuski z jego przewagą
  • Walonia - francuski i niderlandzki
  • Flandria - niderlandzki

 

Decydując się na studia w tym kraju warto już wcześniej przemyśleć decyzję, którego z tych języków zaczniesz się uczyć jako dodatkowego! :)

Regiony językowe

Koszt życia i studiów

Decydując się na studia oraz życie w Belgii średni koszt życia wyniesie Cię między 750 a 1100 € miesięcznie. W porównaniu do innych krajów europejskich nie są to aż tak duże sumy, których mogliście się spodziewać myśląc o życiu w tak zaawansowanym oraz rozwiniętym gospodarczo kraju w samym sercu Europy. Jeśli chodzi natomiast o czesne na belgijskich uniwerystetach to wynosi ono 1116 € za rok!

Dla studentów przewidziane są oczywiście różnego rodzaju zniżki jeśli chodzi o transport publiczny czy dostęp do kultury lub rozrywki. W Brukseli na przykład osoby między 18 a 24 rokiem życia nawet nie będące studentami mogą podróżować komunikacją miejską za 12 euro rocznie! Warto wspomnieć również o tym, że Belgia ma świetnie skomunikowany system jeśli chodzi o pociągi, przemieszczanie się więc między belgijskimi miastami czy nawet wycieczka do Holandii, Francji, Niemiec czy Luksemburgu jest na wyciągnięcie ręki!

Koszt życia i studiów

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia