Studia na Cyprze
Bezpłatna konsultacja
Dlaczego Cypr?
Kierunki studiów na Cyprze
System edukacji
Koszt życia i studiów na Cyprze
Studia na Cyprze - wymagania i aplikacja
Wyjątkowe doświadczenie

Studia na Cyprze

Cypr znajduje się na trzecim miejscu w Europie pod względem przeznaczania środków PKB na naukę, gdyż jest to aż 7%.

Dlaczego Cypr?

Cypr to piękna wyspa kojarząca się bardziej z wakacjami i stadami kotów, niż z destynacją uniwersytecką. Nic bardziej mylnego! Cypr znajduje się na trzecim miejscu w Europie pod względem przeznaczania środków PKB na naukę, gdyż jest to aż 7%. Jedyne kraje, które przeznaczają więcej to Dania i Szwecja. Z tego powodu jakość kształcenia jest naprawdę wysoka, a studenci od lat bardzo zadowoleni z wybranych studiów. Poza tym.. kto nie chciałby studiować na idyllicznej wyspie pełnej serdecznych ludzi i przepięknych miejsc?

Dlaczego Cypr?

Kierunki studiów na Cyprze


Studia na Cyprze przywołują myśli o słonecznych dniach, kulturalnych wydarzeniach, ale także wszystkim o wyjątkowych możliwościach edukacyjnych. Na tej pięknej wyspie możeszy wybierać spośród ponad 100 kierunków studiów prowadzonych w pełni po angielsku.

Studia na Cyprze oferują różnorodność - znajdziesz tam praktycznie wszystkie kierunki studiów, które cieszą się zainteresowanie. Na Cyprze możesz studiować kierunki:

 • biznesowe oraz kierunki pokrewne
 • językowe
 • społeczne
 • humanistyczne
 • medyczne (w tym weterynarię)
 • inżynierskie
 • nauki ścisłe
 • IT
 • Turystykę
 • i wiele innych :)

 

 

Kierunki studiów na Cyprze

System edukacji

System edukacji na Cyprze oferuje trzy stopnie: licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Cypr oferuje szeroką gamę programów studiów w wielu dziedzinach i dyscyplinach. Jako student zagraniczny możesz ukończyć całość lub część swojej edukacji na Cyprze. Podobnie jak w innych krajach, istnieją zarówno uczelnie publiczne, jak i prywatne. Studia liencjackie zazwyczaj trawją 3,5 lub 4 lata, natomiast aby osiągnąć stopień magisterski będziesz potrzebować kolejnego roku lub dwóch lat. Nic nie stoi na przeszkodzie ukończeniu stopnia licencjackiego na Cyprze i kontynuowaniu edukacji w innym państwie!

System edukacji

Koszt życia i studiów na Cyprze

Cypr jest nie tylko kuszący ze względu na swoje piękne krajobrazy, ale także ze względu na koszty życia i studiowania.

Studia na Cyprze mogą być droższe niż w niektórych krajach, ale oferują niewątpliwe korzyści w postaci wysokiej jakości edukacji. Wiele uczelni oferuje programy stypendialne, które mogą znacząco zmniejszyć obciążenie finansowe (np. pokrycie czesnego w wysokosci 20%,30% lub 50% całej kwoty). Na uczelniach prywatnych, gdzie oferowane są studia w języku angielskim koszt waha się od 6000€ do 9500€ za rok nauki (bez uwzględnienia stypendiów).

Ale co z kosztem życia na Cyprze? Jest nieco niższy w porównaniu do wielu krajów europejskich - główną różnicą są tutaj ceny w zakwaterowaniu, czy koszty rozrywki. Średnio osoby, które wybierają studia na Cyprze średnio wydają od 650€ do 900€ na życie.

Podsumowując, studia na Cyprze to krok w kierunku nie tylko światowej klasy edukacji, ale także niezapomnianej życiowej przygody. W kraju tym, koszt życia jest stosunkowo przystępny, jednak pamiętaj o odpowiednim planowaniu, aby w pełni korzystać z tej wyjątkowej okazji.

Koszt życia i studiów na Cyprze

Studia na Cyprze - wymagania i aplikacja

Przed rozpoczęciem fantastycznej przygodą, jaką z pewnością będą tsudia na Cyprze należy przejść (i to skutecznie..) proces aplikacji. Jakie są wymagania na studia na Cyprze? Jakie dokumenty należy przygotować?

To może zależeć pod tego, jakie kierunki studiów wybierzesz oraz jakie uniwersytety. Na przykład topowa uczelnia na wyspie - University of Nicosia (UNIC) w zależności od kierunków studiów moze wymagać od swoich aplikantów:

 • Świadectw Ukończenia Szkoły Średniej (lub dyplomu ukończenia studiów)
 • Tłumaczeń przysięgłych
 • Legalizacja dokumentów
 • CV
 • Listu motywacyjnego
 • Referencji
 • Portfolio (na kierunki artystyczne)
 • Podejścia do interview
 • Certyfikatu językowego lub udowodnienia poziomu j. angielskieg podczas rozmowy rekrutacyjnej

 

Po dostaniu się na studia dochodzą również kwestie organizacyjne wyjazdu.

Studia na Cyprze - wymagania i aplikacja

Wyjątkowe doświadczenie

Czy ponad 300 słonecznych dni w roku i lato trwające od maja do października, klimat śródziemnomorski, brzmi jak idealne miejsce na studia za granicą? Dzięki bogatemu naturalnemu pięknu, wyjątkowej roślinności, złocistym plażom i czystej wodzie Cypr jest gotowy przyjąć Cię, aby Twoje życie edukacyjne i towarzyskie za granicą było wyjątkowym przeżyciem. Oprócz pięknego krajobrazu, Cypr staje się także ośrodkiem edukacji w regionie dzięki inwestycjom dużych organizacji międzynarodowych. Studia na Cyprze mogą być interesujące dla wielu studentów, ponieważ oprócz dobrze ocenianych uniwersytetów w kraju, koszt studiowania na Cyprze jest również bardzo rozsądny. Cypr zapewnia  doskonałą okazję do studiowania w różnych dziedzinach, takich jak finanse, sztuka, muzyka oraz dziedziny medyczne i paramedyczne - dodatkowo wszystkie te kierunki są prowadzone w pełni po angielsku.

Wyjątkowe doświadczenie

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia