Czy warto wyjechać na studia za granicą?
Bezpłatna konsultacja
Blog

Merytorycznie o studiach za granicą.

15.10.2022
Studia za granicą

Czy warto wyjechać na studia za granicą?

Spis treści
1

Czy wart wyjechać na studia za granicą?

2

Poznasz kulturę kraju, do którego wyjedziesz.

3

Opanujesz języki obce na wysokim poziomie

4

Nauka w praktyce

5

Możliwości po studiach za granicą

6

Warto się odważyć!

7

Świat podróży stoi otworem

8

Przekonaj się jakie możliwości na Ciebie czekają

Czy wart wyjechać na studia za granicą?

Oferta europejskich uniwersytetów jest bardzo szeroka. Możesz aplikować praktycznie na każdy uniwersytet w Europie, a wiele z nich oferuje kierunki po angielsku. Lecz, czy rzeczywiście warto? Co zyskasz dzięki studiom za granicą?

Poznasz kulturę kraju, do którego wyjedziesz.

Całe życie, albo jego zdecydowaną większość spędziłeś w Polsce. Nasze zwyczaje oraz tradycje, które w innych państwach byłyby źródłem zaskoczenia, są dla Ciebie całkowicie naturalne. To, co obcokrajowców dziwi, dla nas jest codziennością. Spróbuj wyjaśnić Hiszpanowi, że Święty Mikołaj przynosi prezenty 24 grudnia lub Włochowi picie popsutego mleka (czyt. maślanki). Każde państwo ma odmienne tradycje, zwyczaje oraz codzienne nawyki, a żeby tych różnic doświadczyć wcale nie musisz wyjeżdżać na drugi koniec globu.

Decydując się na studia za granicę poznasz kulturę państwa, w którym zamieszkasz. Staniesz się jej częścią i będziesz ją chłonąć. Doświadczysz czegoś całkowicie innego - nowych tradycji, zwyczajów, ale także odmiennej architektury, kuchni czy sposobów spędzania czasu i gwarantujemy Ci, że będzie to wspaniała przygoda!

Opanujesz języki obce na wysokim poziomie

Opanujesz języki obce na wysokim poziomie

Pierwsze co rzuci się w uszy za granicą, to inny język. Spędzając kilka lat w innym państwie opanujesz go do poziomu biegłego. Używanie języka angielskiego stanie się dla Ciebie naturalne - w końcu będzie on językiem Twoich studiów.

Teraz wyobraź sobie, że studiujesz po angielsku np. we Włoszech. Ilu języków się nauczysz?  Opanujesz zarówno język angielski jak i włoski. Miejscowy język będzie występował w Twoim życiu na codzień. Stopniowo będziesz się z nim oswajał uczył go… Dzięki takiemu „zanurzeniu” w języku obcym opanujesz go szybko i lekko. Zatem decydując się na studia za granicą po angielsku opanujesz do perfekcji język swoich studiów, ale również język kraju, w którym zamieszkasz. Upieczesz dwa języki na jednym ogniu. 

Nauka w praktyce

Lubisz siedzenie godzinami przy książkach, którego celem jest wkucie teorii? Nie dziwi nas, że nie. Teoria jest ważna, lecz to praktyka jest kluczowa. Dzięki niej nie tylko zdobędziesz praktyczne umiejętności, ale też lepiej zapamiętasz teorię. Zazwyczaj zagraniczne uniwersytety przykładają do niej bardzo dużą wagę. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze możesz zapomnieć o typowym wkuwaniu. Na zajęciach nie będziesz się nudzić,a wiedzę będziesz chłonąć w szybkim tempie.

Możliwości po studiach za granicą

Wybierając studia za granicą zdobędziesz prestiżowy dyplom zagranicznej uczelni, opanujesz języki obce oraz zdobędziesz praktyczne umiejętności. To połączenie z pewnością otworzy Ci wiele drzwi! Sama znajomość języków obcych jest przeogromnym atutem na rynku pracy. Angielski opanowany na poziomie biegłym zwiększa zarobki nawet o 50%! Do tego specjalistyczna wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów, znajomości i charakter osoby, która nie boi się wyzwań (skoro zdecydujesz się na studia za granicą, to na pewno taką osobą jesteś)!

Warto się odważyć!

Wyjazd na uczelnię za granicą bardzo mocno pobudza wyobraźnie… Twoją także, prawda? Wyobraź sobie uniwersytet, na którym się uczysz, czas spędzany ze studentami z całego świata, mieszkanie w nowym mieście, ciekawe zajęcia na uniwersytecie i chłonięcie tego wszystkiego, co będzie tak nowo… To będzie coś absolutnie fascynującego! Prawie wszyscy wyobrażając sobie studia za granicą czują ogromną ekscytację. Choć.. pojawiają się również różne obawy. Nie przejmuj się tym, to absolutnie normalne. Przełamując swój strach i decydując się na studia za granicą odważysz się spełnić swoje marzenie. Przeżyjesz przygodę życia, a odwaga do spełniania marzeń pozostanie z Tobą na zawsze.

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Świat podróży stoi otworem

Świat podróży stoi otworem

Pokaż nam osobę, która nie lubi podróżować, a wycieczki traktuje jak największą karę a wtedy… też nie uwierzymy, że zwsiedzanie świata nie jest fantastyczne! Osoby otwarte, ciekawe przygód i gotowe na wyzwania, czyli takie osoby jak Ty świetnie odnajdą się w innym kraju, na przykład studiując. Weekendy, dni wolne od zajęc i przerwy międzysemestralne to idealne momenty na wycieczkę do innego miasta, nad morze czy w góry - w zależności od tego, co ma do zaoferowania kraj, do którego wyjedziesz. Mieszkając w Rzymie dzieli Cię tylko jeden pociąg do Mediolanu, Wenecji czy chociażby na wybrzeże Półwyspu Apenińskiego. Malta jest idealną wyspą na zwiedzanie samochodem, a z Hiszpanii polecisz za niewielkie pieniądze na Beleary lub do Maroko. Mieszkając bliżej swoich wymarzonych destynacji podróżniczych ułatwiasz sobie ich odkrywanie.

Przekonaj się jakie możliwości na Ciebie czekają

Słoneczne Włochy, Francja, Malta lub Hiszpania? A może znajdujące się po drugiej stronie Europy kraje skandynawskie? Sąsiednie Niemcy, urokliwa Holandia, czy wyspiarska Irlandia? Jeszcze więcej na temat edukacji w innych krajach dowiesz się tutaj Studia za granicą.

 W którym kraju są interesujące Cię kierunki studiów? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, to umów się na bezpłatną konsultację, podczas której opowiemy Tobie o możliwościach, które na Ciebie czekają: umów bezpłatną konsultację.

 

W Eduworld nie tylko przeprowadzimy Cię kompleksowo przez cały proces rekrutacji, ale takżę pomożemy Ci w wyborze kierunków, stworzymy planu A, B, C oraz doradzimy w kwestiach organizacyjnych wyjazdu. Jeśli chcesz, aby Twoja aplikacja była skuteczna, a proces jej przygotowania i organizacji wyjazdu bezstresowy, to jesteś w odpowiednim miejscu! Informacje o tym, w czym Ci pomożemy znajdziesz tutaj: Kompleksowa pomoc w aplikacji na studia

 

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia

Masz pytania? Skontaktuj się z nami