Studia we Francji
Bezpłatna konsultacja
Dlaczego Francja
Państwo możliwości
Kierunki studiów
Koszty życia i studiów

Studia we Francji

Francja od wieków utrzymuje status europejskiego i światowego centrum filozofii, sztuki, kultury oraz nauki, a aktualnie jest również jedną z najważniejszych na świecie lokalizacji biznesowych, technologicznych oraz turystycznych.

Dlaczego Francja

Dlaczego studia we Francji są najlepszym wyborem, jakiego możesz dokonać dla swojej kariery akademickiej i rozwoju kulturalnego?

Francja od wieków utrzymuje status europejskiego i światowego centrum filozofii, sztuki, kultury oraz nauki, a aktualnie jest również jedną z najważniejszych na świecie lokalizacji biznesowych, technologicznych oraz turystycznych. Kraj ten zajmuje piątą pozycję na świecie pod względem ilości zabytków na liście światowego dziedzictwa UNESCO i jest siódmą największą gospodarką świata.

Wyobraź sobie życie w kraju pełnym bogatej kultury, wielkich perspektyw oraz malowniczych krajobrazów - począwszy od imponującego Paryża, po oszałamiająco piękne wioski francuskiego południa, niekończące się winnice Bordeaux, bajkowy Strasburg czy pokryte śniegiem marzycielskie Alpy Francuskie.

Dlaczego Francja

Państwo możliwości

Francja aktywnie uczestniczy w światowych sprawach, jako czołowy członek Unii Europejskiej i strefy euro, jest członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, Grupy Siedmiu (G7), Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oraz Światowej Organizacji Handlu (WTO). Ponad 250 000 międzynarodowych studentów wybrało Francję jako miejsce studiów. 

Możesz mieć pewność, że we Francji Twoje perspektywy rozwoju będą wysokie, a poziom nauczania nie zawiedzie Cię. Francja jest ojczyzną dla takich postaci jak chociażby Kartezjusz, Foucault, Wolter, Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir, Claude Monet, czy Claude Debussy. Wybierając to państwo możesz studiować na jednych z najlepszych uniwersytetów na świecie np. Uniwersytet Sorbony, Université Paris-Saclay, Université PSL, Sciences Po, HEC Paris i wiele innych.

Państwo możliwości

Kierunki studiów

Liczba uczelni wyższych we Francji wynosi 3500 - jest to około 10-krotnie więcej niż w Polsce. Wybór kierunków jest ogromny. Oczywiście zdecydowana większość z nich jest prowadzone w pełni w języku francuskim. Co w przypadku, gdy nie znasz tego języka? Francuskie uczelnie oferują również ponad 1000 kierunków nauczanych w pełni po angielsku! Większość z nich - bo około 80% - są to kierunki na poziomie magisterskim. Na poziomie licencjackim w pełni po angielsku są oferowane  przede wszystkim kierunki humanistyczne, biznesowe oraz techniczne.

Kierunki studiów

Koszty życia i studiów

Koszt studiów: studia na uczelniach wyższe są darmowe - jedyny koszt jaki musisz ponieść to opłata wpisowa w wysokości 170€ rocznie na studiach licencjackich i 243€ lub 601€ rocznie na studiach magisterskich (zależnie od rodzaju uczelni).


Koszt życia: choć zakwaterowanie w Paryżu jest stosunkowo drogie (kwoty zaczynają się od 600€ miesięcznie za pokój), to w pozostałych miastach ceny są znacznie bardziej przystępne i zazwyczaj wynoszą od 350€ do 550€/mies.

Możesz przyjąć ogólną zasadę, że koszt życia we Francji będzie znacznie wyższy w Paryżu, ale bardziej przystępny i przyjazny studentom w mniejszych miastach, takich jak np. Nantes, Rouen, Grenoble, Montpellier i Lille. Podsumowując, w stolicy studenci wydają średnio na życie między 1000€ a 1300€ miesięcznie, natomiast w pozostałych miastach ta kwota wynosi od 800€ do 1000€.

 

Koszty życia i studiów

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia