Studia w Hiszpanii - Eduworld
Bezpłatna konsultacja
O Hiszpanii
Życie w Hiszpanii
Uniwersytety
Kierunki
Sposób nauczania
Życie studenckie
Koszt życia i studiów

Studia w Hiszpanii

Powiedzieć o Hiszpanii, że jest krajem pięknych plaż i słońca to jak nie powiedzieć nic. Państwo Półwyspu Iberyjskiego ma Tobie do zaoferowania dużo więcej...

O Hiszpanii

Pyszna kuchnia śródziemnomorska, pogoda, która w grudniu potrafi być lepsza niż w Polsce w maju, piękne plaże i wspaniali ludzie - pełni życia oraz temperamentu, wyjątkowo otwarci i przyjaźni. Hiszpania jest nie tylko świetnym kierunkiem wakacyjnym, ale także doskonałym kierunkiem studiowania! Jeśli nie znasz języka hiszpańskiego, nie przejmuj się. Hiszpania oferuje pokaźną listę programów nauczanych w pełni po angielsku. Decydując się na studia w tym państwie będziesz mieć do wyboru aż 76 uniwersytetów. Jakość kształcenia w Hiszpanii jest na wysokim poziomie, czego najlepszym dowodem jest 13 uczelni znajdujących się w top 500 World University Ranking (dla porównania Polska posiada 2 uczelnie w tym rankingu). Dodatkowo koszt studiów jest bardzo niski - zapłacisz już od 680€ za rok studiów.

O Hiszpanii

Życie w Hiszpanii

Hiszpańskie miasta tętnią życiem i są ekscytujące. Możesz obejrzeć festiwal flamenco, doświadczyć gorącej atmosfery meczu piłki nożnej lub wziąć udział w największej na świecie batalii kulinarnej podczas La Tomatina. Liczne festiwale i święta są hucznie obchodzone przez cały rok.

Jeśli bardziej interesujesz się sztuką i architekturą, Hiszpania jest znana z artystów takich jak Pablo Picasso, Joan Miró i Salvador Dalí. Hiszpańska architektura obejmuje zarówno prehistoryczne budowle, rzymskie ruiny, gotyckie katedry i zamki, jak i nowoczesne zabytki.


Hiszpańskie bary i restauracje to miejsca spotkań, aby dobrze się bawić, obejrzeć mecz piłki nożnej, spotkać się z przyjaciółmi na kawę, zjeść, imprezować.

Życie w Hiszpanii

Uniwersytety

Chcesz studiować w kosmopolitycznym Madrycie? Może bardziej przekonuje Cię jeden z najlepszych hiszpańskich uniwersytetów w urokliwym i spokojnym mieście Álcala de Henares, oddalonym jedynie o pół godziny centrum stolicy?

Marzy Ci się życie i nauka w Barcelonie? Universitat Politècnica de Catalunya
i Universitat de Barcelona czekają na Twoją aplikację!

Uczelnia kilka minut od cudownej plaży? Rozważ studia w Valencii lub pełnej slońca Maladze. Jeśli przyciąga Cię niepowtarzalna aura północny, to świetnym wyborem będzie Universidad de Navarra.

Przebogata oferta Hiszpanii jak i sama różnorodność tego państwa, gwarantuje Ci, że znajdziesz tam uniwersytet spełniający wszelkie Twoje oczekiwania!

Uniwersytety

Kierunki

Hiszpańskie uniwersytety oferują programy prowadzone w pełni języku hiszpańskim, angielskim i  dwujęzyczny. Możesz aplikować na studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Ciekawą opcją są tzw. „doble grados”, czyli programy studiów łączące w sobie dwa kierunki (np. International Studies and Economics).

Jeśli interesują Cię kierunki ekonomiczno-biznesowe rozważ aplikację na jeden z uniwersytetów Madrytu lub Barcelony. Jeśli Twoim marzeniem są studia psychologiczne prawdopodobnie Universidad de Sevilla jest właśnie dla Ciebie. Wybierając robotykę doskonałym wyborem będzie Malaga lub Kadyks. Niezależnie od obszaru Twoich zainteresowań na pewno znajdziesz wiele ciekawych programów.

Przy wyborze kierunku studiów kieruj się również charakterem miasta, w którym znajduje się uczelnia - w końcu będzie to Twój dom na najbliższe kilka lat!

Kierunki

Sposób nauczania

Luźne wytyczne dotyczące zajęć, nieformalność zajęć i możliwość wyrażenia własnych opinii pozwalają na większą swobodę i kreatywność w procesie uczenia się. Zamiast zrazić się do zajęć polubisz je i chętnie będziesz się rozwijać.

Na hiszpańskich uniwersytetach relacje student-wykładowca są dużo mniej formalne niż w Polsce. Normą jest zwracanie się do wykładowcy po imieniu, możesz być również pewien, że wykładowca zapamięta Twoje imię. Na zajęciach panuje otwarta atmosfera sprzyjająca wymianie poglądów ciekawym dialogom. Nie istnieje tam syndrom „wystraszonego ucznia” tzn. nie jest tak, że po zadaniu przez wykładowce pytania każdy siedzi przestraszonyi boi się cokolwiek powiedzieć. W Hiszpanii gdy padnie pytanie najczczęściej budzi się ożywiona, ciekawa i swobodna rozmowa.Sposób nauczania

Życie studenckie

Już wiesz, że Hiszpania ma do zaoferowania bardzo dużo. Ale jak wygląda tamtejsze życie studenckie?

 

Hiszpanie nie lubią pośpiechu, uwielbiają wspólnie spędzać czas oraz korzystać z życia i każdemu, kto zamieszka w tym państwie udzieli się takie podejście do życia. Życie nocne w często zaczyna się tam o 1 lub 2 w nocy, a kończy o poranku. Chcesz spędzić trochę czasu na parkiecie? Nocne życie Hiszpanii sprawi, że na pewno będziesz chciał!Hiszpanie uwielbiają wspólne wyjście do barów, potrafią tam siedzieć i rozmawiać godzinami. Jeśli lubisz weekendowe wypady, to bez wątpienia znajdziesz wiele chętnych osób - Hiszpanie nie lubią się nudzić. Choć poziom edukacji jest wysoki, to czas potrzebny na pracę w domu jest krótszy niż w Polsce. Zapomnij o nauce całymi dniami i podkrążonych oczach.

Życie studenckie

Koszt życia i studiów

Koszt studiów - Za studia na państwowym uniwersytecie w Hiszpanii zapłacisz między 680€ a 1500€ rocznie. Czesne na prywatnych uczelniach zaczynają się od około 5000€ a kończą na kilkunastu tysiącach.


Koszt życia - Koszt życia w Hiszpanii jest jednym z najniższych spośród państw zachodniej Europy. Pamiętaj, że ceny będą różnić się w zależności od miasta, które wybierzesz. Madryt i Barcelona są najdroższymi miastami. Uśredniając możesz założyć, że na wynajem wydasz od 200€ do 400€, jedzenie ma tutaj podobno ceny, co w Polsce, transport miejski to wydatek rzędu 20€-30€ miesięcznie, a za danie w restauracji zapłacisz od 12€.

Koszt życia i studiów

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia