Studia w Irlandii - Eduworld
Bezpłatna konsultacja
Dlaczego Irlandia
Uniwersytety w Irlandii
Kierunki studiów w Irlandii
Bardziej osiągalna niż UK
Koszt życia i studiów
Praca i stypendia

Studia w Irlandii

Irlandia jest ojczyzną wielu wspaniałych postaci ze świata artystycznego, literackiego i nauki. Zachęca nie tylko piękną naturą, ale też wachlarzem ciekawych i przyszłościowych kierunków studiów, na które dostaniesz się bez znajomości innych języków, niż angielski.

Dlaczego Irlandia

Na niepowtarzalną aurę tego państwa składają się krajobrazy pełne zieleni, nadmorskie klify, urokliwe miasta, najlepsze na świecie bary z muzyką na żywo oraz bardzo towarzyscy Irlandczycy!  Irlandia znana jest ze swojej historii, kultury i nocnego życia, a jej mieszkańcy słyną z ogromnej gościnności i jeszcze większej radości życia. Poziom życie oraz edukacji w Irlandii jest bardzo wysoki, a fakt, że jest to zarówno kraj anglojęzyczny, jak i kraj członkowski UE, czyni Irlandię jednym z najatrakcyjniejszych kierunków studiów za granicą.

Wybierając Irlandię jako swój kierunek studiów nie tylko będziesz żyć w jednym z najlepiej rozwiniętych państw na świecie, ale także będziesz mieć możliwość aplikacji na studia na jeden z ośmiu uniwersytetów publicznych, dziewięciu politechnik oraz dziewięciu uczelni prywatnych.

Studia w Irlandii mogą zaoferować Tobie bardzo dużo!

Dlaczego Irlandia

Uniwersytety w Irlandii

Uczelnie w Irlandii oferują jedne z najlepszych na świecie kierunki z zakresu literatury, kierunków humanistycznych, medycyny, informatyki, ekonomii, biznesu oraz informatyki. Najbardziej prestiżowy oraz najwyżej sytuowany w światowych rankingach jest Trinity College w Dublinie.

Absolwentami tej uczelni są między innymi Oscar Wilde, Bram Stoker, Jonathan Swift, Samuel Beckett oraz Mary Robinson. Innymi uniwersytetami, które zapewniają bardzo wysoki poziom nauki i które warto rozważyć przy aplikacji na studia są min.

 • University College Dublin,
 • University College Cork,
 • Narodowy Uniwersytet Irlandii, Galway,
 • Dublin City University

 

Uniwersytetów jest w Irlandii znacznie więcej. Daje to możliwość wyboru zarówno takiej uczelni, jak i takiego miasta, która najlepiej trafia w Twoje oczekiwania.

Uniwersytety w Irlandii

Kierunki studiów w Irlandii

Jeśli myślisz o studiach na zielonej wyspie, to wiedz, że liczba kierunków studiów sposród, których możesz wybierać jest bardzo duża. A jest to czynnik istotny! Ponieważ w wielu europejskich krajów możliwości studiowania po angielsku są ograniczone, natomiast jako, że język ten jest natywnym w Irlandii, to każdy program studiów jest oferowany właśnie po angielsku.

Znajdziesz tutaj wszystkie kierunki, jakie mogą Cie interesować. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych programów studiów:

 • Business, Economics and Social Studies
 • Global Business
 • Sustainability with Business & Economics
 • Medicine
 • Biological and Biomedical Sciences
 • Neuroscience: Biological and Biomedical Sciences
 • Languages and International Tourism
 • Philosophy
 • Human Resource Management
 • World Languages
 • Modern Languages
 • Mechanical Engineering
 • Sustainable Energy Engineering
 • Engineering
 • Sport Management
 • Sports Management and Coaching
 • Nutrition and Health Science

 

Możliwości jest dużo, dużo więcej... :)

 

 

Kierunki studiów w Irlandii

Bardziej osiągalna niż UK

Coraz więcej osób zamiast prestiżowych studiów w Anglii decyduje się na naukę Irlandię. To wyspiarskie państwo oferuje bardzo wysokim poziom edukacji w dużo bardziej osiągalnej cenie - szczególnie po Brexit-cie. W Irlandii rocznie za studia zapłacisz 3000€. Rzeczywiste czesne są większe, lecz rząd dofinansowuje pierwsze 3 lata studiów w ramach programu Free Fees Initiative. Na brytyjskich uczelniach zapłacisz od 10500£ do 40000£. Przeliczając te sumy na złotówki - miesięczny koszt studiowania w Irlandii będzie Cię wynosić około 1000zł, a w Wielkiej Brytanii od 4500zł do nawet 16000 zł. Biorąc pod uwagę wysoki poziom nauczania oferowany przez Irlandie, nie dziwi fakt, że coraz więcej osób wybiera ją zamiast Wielkiej Brytanii.

 

Przystępność finansowa powoduje, że studia w Irlandii cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością.

Bardziej osiągalna niż UK

Koszt życia i studiów

Koszt studiów: Zgodnie z tym co pisaliśmy we wcześniejszej zakładce - studia w Irlandii są od kilku do nawet kilkunastu razy tańszy niż studia w Wielkiej Brytanii. Rocznie studia będą kosztować Cię 3000€. 


Koszt utrzymania: Irlandia do najtańszych państw nie należy, co nie oznacza, że nie jest państwem osiągalnym pod względem finansowym (o czym przekonasz się też w kolejnej zakładce pt. Praca i stypendia). Średni koszt utrzymania studentów wynosi 850€-1200€.

Ceny wynajmu pokoju w 3/4 pokojowym mieszkaniu zaczynają się od 450€. Choć średnio jedzenie jest około półtora raza droższe niż w Polsce, to w supermarketach niektóre ceny mogą być podobne lub nawet niższe. Transport miejski, to koszt od 70€-120€ miesięcznie. Posiłek w barze kosztuje około 15€, kawa 3€, a tradycyjny irlandzki stout 3€.

 

Koszt życia i studiów

Praca i stypendia

Praca: Jako student będziesz mógł pracować do 20 godzin tygodniowo. Irlandia ma drugą najwyższą stawkę minimalną w Europie, co oznacza, że niezależnie od Twojego doświadczenie i wykonywanej pracy Twoje zarobki będą stosunkowo wysokie. Wysokość minimalnej stawki zależy od wieku. Dla mających 20-latków i starszych wynosi ona 10,2€, dla 19-latków 9,18€, a dla 18-latków 8,16€. Ze znalezieniem pracy nie powinieneś mieć problemu.

 

Stypendia: Poszczególne szkoły często przyznają własne stypendia na podstawie osiągnięć i potencjału naukowego. Ponieważ Irlandia staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem dla studentów zagranicznych i stara się przyciągnąć więcej, liczba stypendiów związanych ze studiami wyższymi w Irlandii rośnie prawie każdego roku. 

Praca i stypendia

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia