Malta - studia licencjackie i magisterskie - Eduworld
Bezpłatna konsultacja
Rajska wyspa
Malta jest wyjątkowa
Kierunki studiów na Malcie
System edukacji
Koszt życia i studiów
Studia na Malcie - dlaczego warto?

Studia na Malcie

Mała wyspa nieograniczonych możliwości. Taka właśnie jest Malta. Kraj niewielkich rozmiarów, położony w Europie południowej na Morzu Śródziemnym zachwyci Cię swym urokiem, kulturą, poziomem edukacji i… bezpieczeństwem. 

Rajska wyspa

Wyspa z jednym z najlepszych klimatów na świecie. Tutaj możesz liczyć na ponad 300 słonecznych dni w roku, a temperatura podczas zimy rzadko kiedy spada poniżej 15 stopni. Lubisz bliskość morza? Na tej wyspie prosto z zajęć możesz iść na plaże i wygrzewać się na słońcu lub nurkować w pięknej lazurowej wodzie. Maltańczycy są bardzo pogodni oraz uprzejmi, a językiem urzędowym jest angielski. Do 1964 Malta była pod panowaniem Wielkiej Brytanii, czego pozostałości widać do dziś, jak np. ruch lewostronny, czy uniwersytety które podążają brytyjskim systemem nauczania. To kraj świetnie zorganizowany, pełen historii z jednym z najlepiej rozwiniętych rynków finansowych w Europie.

Rajska wyspa

Malta jest wyjątkowa

Malta różni się od innych krajów europejskich pod wieloma względami. Nie znajdziesz tutaj jezior, lasów czy gór, zachwycić Cię jednak może fakt, że to właśnie u wybrzeży tej wyspy znajdują się najlepsze miejsca do nurkowania gdzie podziwiać możesz podwodną faunę i florę. Zapewne znasz takie filmy jak Troja, Gra o Tron czy Gladiator, które kręcone były właśnie na Malcie! A to tylko niektóre z przykładów. Ta wyspa to wielki plan filmowy, który przyciąga reżyserów z całego świata by kręcić tu wysokobudżetowe produkcje. A to za sprawą niesamowitej architektury i klimatu. W samej Valletcie, stolicy Malty, znajduję się aż 300 zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Malta jest wyjątkowa

Kierunki studiów na Malcie

Szeroką ofertę studiów oferuje największa na wyspie uczelnia - University of Malta, czego najlepszym przykładem jest 40 kierunków oferowanych z samej psychologii. Wśród nich możesz znaleźć:

  • Dance studies and Psychology
  • History of Art and Psychology
  • Oriental Studies (Chinese) and Psychology

 

Na wyspie, na kilku tutejszych uniwersytetach, czeka na Ciebie ponad 200 ciekawych programów do wyboru. Możesz mieć pewność, że różnorodność tutejszych kierunków pozwoli Ci na znalezienie programu dopasowanego do Twoich preferencji. Opcją wartą rozważenia są programy „double degrees”, czyli  połączenie dwóch kierunków w obrębie jednego. Możesz mieć pewność, że różnorodność tutejszych kierunków pozwoli Ci na znalezienie programu dopasowanego do Twoich preferencji.

Kierunki studiów na Malcie

System edukacji

University of Malta to kolejna z perełek tego kraju. Uniwersytet ten posiada kilkusetletnią tradycję, założony został jeszcze w czasach jezuitów w 1769 roku. Dziś jest międzynarodową uczelnią, otwartą na świat, która skupia w sobie to, co najlepsze: tradycję, nowoczesność i tak uwielbiany przez wszystkich brytyjski system edukacji, który już od pierwszych dni skupia się na praktycznym nauczaniu. Malta słynie z tak zwanych podwójnych licencjatów. To tu studiować możecie niesamowite fuzje kierunków, nie musząc wybierać pomiędzy swoimi pasjami!

Poniżej tylko niektóre z przykładów:

  • Bachelor of Arts in English and International Relations
  • Bachelor of Arts in Dance Studies and Psychology
  • Bachelor of Commerce in Economics and Marketing
System edukacji

Koszt życia i studiów

Słoneczna pogoda, lazurowa woda, pyszne jedzenie i radośni ludzie. Jaki jest kosz utrzymania się na tej wyspie?


Koszt studiów: Na University of Malta jak i niektóre kierunki na  dla uczniów z UE studia licencjackie są bezpłatne, natomiast studia magisterskie w większości przypadków, to koszt 400€ rocznie.Jeśli interesują Cię studia na Malta College of Arts, Science and Technology lub na uniwersytetach prywatnych, to musisz się liczyć z kwotą rzędu 4000-6000€ rocznie

 

Koszt życia na Malcie jest zbliżony do kosztu utrzymania się w Warszawie. Wynajem pokoju wynosi średnio od 250€ do 400€/ mies., natomiast kawalerki od 550€ do 700€. Na zakupy w supermarkecie wydasz nieznacznie więcej niż w Polsce. Transport miejski wyniesie Cię około 20-30€/msc, a koszt posiłku w taniej restauracji, to 10-12€. 

Koszt życia i studiów

Studia na Malcie - dlaczego warto?

Malta nie kojarzy się ze studiami, prawda? A jednak liczba kierunków, które możesz studiować na tej rajskiej wyspie, jak i sama ich różnorodność nie przestają zaskakiwać.

Wyspa morza śródziemnego z jednym z najbardziej słonecznych i bezdeszczowych klimatów na świecie. Tutaj możesz liczyć na ponad 300 słonecznych dni w roku, a temperatura podczas zimy rzadko kiedy spada poniżej 15 stopni. Lubisz morze? Tutaj prosto z zajęć możesz iść na plaże i wygrzewać się na słońcu lub nurkować w pięknej lazurowej wodzie. Maltańczycy są bardzo pogodni i uprzejmi, a językiem urzędowym jest angielski. Dodatkowo piękne krajobrazy Malty jak i tanie loty do Europejskich miast są ogromnym plusem dla każdej osoby lubiącej krótsze lub dłuższe podróże i wycieczki. 
Dodatkowo Malta jest bardzo osiągalna pod względem finansowym! Przekonaliśmy Cię? Nie zastanawiaj się za długo tylko zgłoś się do nas, a pomożemy Ci w wyborze kierunku i aplikacji na studia na Malcie!

Studia na Malcie - dlaczego warto?

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia