Studia w Austrii - Eduworld
Bezpłatna konsultacja
Blog

Merytorycznie o studiach za granicą.

27.04.2023
Austria

Studia w Austrii

Spis treści
1

Studia w Austrii - wstęp

2

Studia w Austrii po angielsku

3

Studia w Austrii - Uniwersytety

4

Studia w Austrii - edukacja

5

Studia w Austrii – koszt nauki

6

Koszty życia w Austrii

7

Dlaczego warto wyjechać na studia w Austrii?

8

Z czego słynie Austria?

9

Jak wygląda aplikacja na studia w Austrii?

10

Aplikacja na studia w Austrii z Eduworld

Studia w Austrii - wstęp

Austria to kraj o bogatej historii i kulturze, pięknych krajobrazach oraz wysokiej jakości systemie edukacji. To państwo, które słynie z wielu rzeczy, takich jak zabytki, muzyka, architektura, moda, sporty zimowe, a także wyśmienitej kuchnia. Warto również dodać że jest jednym z krajów o najwyższej jakości życia na świecie, z dobrze rozwiniętym systemem opieki zdrowotnej, edukacji i opieki socjalnej!

Austria jest również znana z bezpieczeństwa, czystości i ładu w miastach. Kolejną zaletą jest stosunkowo bliska odległość od Polski (dojazd z Warszawy do Wiednia zajmuje około 6,5 godziny). Ponadto, kraj ten oferuje wysokiej jakości system edukacji, z wieloma renomowanymi uczelniami wyższymi, w tym z uniwersytetami w Wiedniu, Grazu, Salzburgu, Innsbrucku i wielu innych miastach.

Jeśli nie znasz języka niemieckiego mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość - w tym kraju, na kilkunastu uczelniach możesz uczyć się w pełni po angielsku! Jeśli myślisz o studiach w Austrii - koniecznie przeczytaj ten artykuł :)

Studia w Austrii po angielsku

Studia w Austrii po angielsku

Interesują Cię studia w języku angielskim w Austrii? Zastanawiasz się, jakie kierunki oferowane są w tym kraju? Poniżej znajdziesz krótki opis czekających na Ciebie kierunków studiów.
 
Austriackie uniwersytety oferują wiele programów studiów prowadzonych po angielsku, aby przyciągnąć studentów z całego świata. Oto kilka popularnych kierunków, które są oferowane w Austrii po angielsku:

 • Informatyka - Studia informatyczne są jednym z najpopularniejszych kierunków po angielsku w Austrii. Studiując na takich kierunkach możesz zdobyć wiedzę na temat programowania, cyberbezpieczeństwa, systemów informacyjnych i innych dziedzin związanych z technologią.
 • Zarządzanie i studia biznesowe - Programy z zakresu zarządzania i biznesu po angielsku są bardzo popularne w Austrii, zwłaszcza w Wiedniu (lecz nie tylko). Studenci mogą zdobyć tam wiedzę na temat zarządzania biznesem, marketingu, ekonomii, finansów i innych dziedzin związanych z biznesem.
  Nauki społeczne - Austriackie uniwersytety oferują wiele programów studiów z zakresu nauk społecznych, takich jak socjologia, antropologia czy nauki polityczne.
 • Sztuka i design - Austriackie uniwersytety oferują wiele programów studiów z zakresu sztuki i designu, takich jak projektowanie graficzne, animacja, film i sztuka wizualna. Wybierając taki kierunek, zdobędziesz obszerną wiedzę na temat tworzenia i projektowania w różnych dziedzinach artystycznych.
 • Nauki przyrodnicze i kierunki okołomedyczne - Studenci zainteresowani naukami przyrodniczymi mogą wybierać spośród wielu programów studiów po angielsku, takich jak biologia, chemia czy fizyka.
 • Języki obce - Austriackie uniwersytety oferują wiele programów studiów po angielsku z zakresu języków obcych, takich jak angielski, niemiecki, hiszpański, francuski czy włoski.

 

Pamiętaj, że jeśli nie ma na powyższej liście kierunków, które akurat Ciebie interesują, to wciąż warto zrobić research wszystkich możliwych opcji - w Eduworld również kompleksowo pomagamy w wyborze odpowiednich kierunków studiów oraz stworzeniu planu A, B i C (dzięki czemu nasze aplikacje są naprawdę skuteczne). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - napisz do nas lub uzupełnij formularz i umów się na bezpłatną konsultację.


Poniżej przedstawiamy również kilka przykładów ciekawych kierunków w języku angielskim na austriackich Uniwerystetach:

 • Bachelor's degree in International Wine Business at IMC Krems
 • Bachelor's degree in Business Administration at IMC Krems
 • Bachelor's degree in Bachelor Robotics and Artificial Intelligence at University of Klagenfurt
 • Master's degree in Game Studies and Engineering at University of Klagenfurt
 • Master's degree in Digital Innovation and Research  at St. Pölten University of Applied Sciences


A to oczywiście nie wszystkie opcje jakie na Ciebie czekają!

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Studia w Austrii - Uniwersytety

Studia w Austrii - Uniwersytety

Zastanawiasz się jakie uniwersytety są w Austrii? Kraj ten może pochwalić się wieloma prestiżowymi uczelniami. Jednak zacznijmy od innej kwestii - od rodzajów uczelni w tym państwie. Do najpopularniejszych rodzai należą:

 • Uniwersytety researchowe - skupiające się bardziej na aspekcie teoretycznym nauczania
 • Uniwersytety Nauk Stosowanych - kładące większy nacisk na praktykę
 • Politechniki (uniwersytety techniczne) - znane nam z m. in. Polski, czy wielu innych krajów Europejskich

 

Każdy rodzaj uczelni ma swoje cechy charakterystyczny i swoich zwolenników. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych uniwersytetów z każdej z kategorii:

 

 

Najlepsze Uniwersytety Nauk Stosowanych w Austrii

Uczelnia Nauk Stosowanych Upper Austria: jedna z wiodących uczelni tego rodzaju w tym kraju. Oferuje kierunki zarówno w języku angielskim jak i niemieckim. Kładzie nacisk na nauczanie w praktyce oraz danie jak najlepszych możliwości rozwoju dla swoich studentów. Położona w malowniczym regionie Austrii. Brzmi dla Ciebie ciekawie? Mamy doskonałą wiadomość - na tę uczelnię pomożemy Ci aplikować całkowicie bezpłatnie!

Uniwersytet Sztuk Stosowanych w Wiedniu: Jest to renomowana uczelnia artystyczna, skupiająca się na dziedzinach sztuk plastycznych, projektowania, architektury, mediów i innych dziedzin związanych ze sztuką.

 

Najlepsze politechniki w Austrii

Uniwersytet Techniczny w Wiedniu (TU Wien): Ten renomowany uniwersytet skupia się na kształceniu inżynierów, naukowców i technologów. TU Wien oferuje szeroki wybór programów studiów z zakresu inżynierii, matematyki, nauk przyrodniczych i architektury. Studenci mają tu dostęp do nowoczesnych laboratoriów, pracowni badawczych i innowacyjnych projektów.

Uniwersytet Technologiczny w Grazu: Jest to wiodąca uczelnia techniczny i przyrodnicza w Austrii. Specjalizuje się w dziedzinach inżynierii, nauk przyrodniczych, matematyki i architektury. Uniwersytet ten jest znany z wysokiej jakości badań naukowych i innowacji technologicznych. 

 

Najlepsze Uniwersytety Researchowe w Austrii

Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu (WU Wien): Jest to jedna z czołowych uczelni ekonomicznych w Europie, oferująca studia z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów i innych dziedzin związanych z biznesem.

Uniwersytet w Grazu: jednym z najstarszych uniwersytetów w Austrii. Ten historyczny uniwersytet oferuje różnorodne programy studiów z zakresu nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk przyrodniczych i technologii.

 

A Ciebie, które uniwersytety najbardziej przekonują?

 

 

 

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Studia w Austrii - edukacja

Studia w Austrii - edukacja

Studia w Austrii to świetna okazja do zdobycia wykształcenia na wysokim poziomie, w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku. Austriackie uczelnie oferują wiele programów studiów na różnych poziomach, zarówno w języku niemieckim, jak i angielskim. Studenci mają możliwość wyboru programu studiów odpowiadającego ich zainteresowaniom i aspiracjom zawodowym.
 
Austriackie uczelnie wyższe oferują wiele programów nauczania w języku angielskim, co przyciąga studentów z całego świata. Dostępność programów nauczania w języku angielskim umożliwia studentom z innych krajów naukę w Austrii, bez konieczności opanowania języka niemieckiego. Co najważniejsze, Austria jako jeden z nielicznych krajów w Europie na część kierunków nie wymaga certyfikatów poświadczających znajomość języka angielskiego - Twój poziom będzie zweryfikowany podczas rozmowy wstępnej lub poprzez weryfikację wcześniejszej edukacji (w tym przypadku osoby, które ukończyły szkołę średnią w Unii Europejskiej zazwyczaj spełniają kryterium odpowiedniego poziomu znajomości języka angielskiego).
 
Gdy będziesz studiować w Austrii, nawet po angielsku, będziesz mieć świetną okazję do poznania kultury austriackiej! Dodatowo, jeśli nie będziesz znać języka niemieckiego, to będziesz mieć również możliwość stosunkowo łatwego opanowania go na poziomie komunikatywnym - co przecież także wpłynie na Twoje perspektywy zawodowe i spowoduje, ze wybór Austrii będzie jeszcze lepszą decyzją. Jako student w Austrii będziesz mógł również korzystać z licznych udogodnień, takich jak darmowe bilety na transport publiczny, darmowe posiłki w stołówkach uczelnianych (w przypadku niektórych uczelni) i wiele innych.
 
Nowoczesna infrastruktura - Austriackie uczelnie wyższe mają nowoczesną infrastrukturę, w tym zaawansowane laboratoria, biblioteki i centra badawcze. Studenci mają dostęp do najnowszych technologii i narzędzi, które są potrzebne do zdobycia niezbędnych umiejętności i wiedzy.

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Studia w Austrii – koszt nauki

Studia w Austrii – koszt nauki

Z jednej strony koszt życia, lecz z drugiej koszt edukacji. Zastanawiasz się ile zapłacisz za studia w Austrii?
To właśnie kolejny z bardzo dużych plusów studiów w Austrii - ich koszt. Większość programów studiów w pełni po angielsku jest oferowane przez uczelnie publiczne, a obywatele Unii Europejskiej płacą takie samo czesne jak obywatele Austrii. Na uczelniach publicznych koszt nauki za rok studiów wynosi najczęściej między 300 a 600 euro.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom nauczania, świetne wyposażenie uczelni, ciekawe możliwości wymian studenckich – jest to kwota, która jeszcze bardziej motywuje do zastanowienia się na studiami w Austrii – nieprawdaż? :)

Koszt nauki na uniwersytetach prywatnych jest zróżnicowany i wynosi od około 6.000 do 15.000 euro za rok nauki (tak samo jak w większości krajów europejskich).

Koszty życia w Austrii

Zastanawiasz się ile będzie kosztować Cię życie w jednym z austriackich miast? Koszty życia dla studentów są zróżnicowane w zależności od lokalizacji, w którym studiują oraz od ich stylu życia. Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych wydatków:

 • Zakwaterowanie - Koszt wynajmu mieszkania w Austrii zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, wielkość i standard mieszkania. Średnio, koszt wynajmu mieszkania dla studenta w Austrii wynosi około 400-700 euro miesięcznie, natomiast koszt wynajmu pokoju to kwota rzędu 250 – 450 euro miesięcznie.
 • Wyżywienie - Ceny żywności w Austrii są dość wysokie w porównaniu do innych krajów europejskich. Studenci mogą kupować jedzenie w supermarketach, co jest tańszą opcją niż jedzenie na mieście lub w restauracjach. Koszt miesięcznego wyżywienia dla studenta w Austrii wynosi około 200-300 euro.
 • Transport - Austriackie miasta oferują dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową, co ułatwia poruszanie się po mieście. Studenci mają możliwość zakupu biletów miesięcznych lub karnetów, które pozwalają na korzystanie z transportu miejskiego. Koszt biletu miesięcznego w Wiedniu wynosi około 48 euro, natomiast w Grazu około 35 euro.
 • Książki i materiały - Koszt książek i materiałów zależy od kierunku studiów. Studenci powinni liczyć się z wydatkami na zakup podręczników i innych materiałów edukacyjnych. Koszt książek i materiałów wynosi średnio 100-200 euro na semestr.
 • Rozrywka - Studenci mają wiele możliwości spędzania wolnego czasu w Austrii, takich jak kino, teatr, kluby, bary czy koncerty. Koszt biletów zależy od wydarzenia, ale średnio koszt biletu na kino wynosi około 9-12 euro, a bilet na koncert około 30-50 euro.

 

Podsumowanie – Średnio studenci na życie w Austrii wydają od 700€ do 900€ miesięcznie.

Dlaczego warto wyjechać na studia w Austrii?

Dlaczego warto wyjechać na studia w Austrii?

Studia w Austrii to świetna opcja dla studentów, którzy chcą zdobyć wykształcenie na wysokim poziomie i doświadczyć unikalnego stylu życia. Oto kilka powodów, dlaczego warto rozważyć studia w Austrii:

 • Wysoka jakość edukacji - Austriackie uniwersytety są uznane na całym świecie za oferowanie wykształcenia na najwyższym poziomie. W Austrii istnieje wiele renomowanych uczelni, takich jak Uniwersytet Wiedeński czy Uniwersytet Techniczny w Grazu, które cieszą się uznaniem wśród studentów i pracodawców.
 • Bogactwo kulturowe - Austria posiada bogactwo kulturowe, które obejmuje m.in. sztukę, muzykę, architekturę, literaturę i tradycje, które przyciągają turystów z całego świata. Jest to bogaty kulturowo kraj organizujący liczny wydarzenia – z pewnością nie będziesz się tutaj nudzić!
 • Piękne krajobrazy - Austriackie krajobrazy są malownicze i różnorodne. Tamtejsze Alpy są idealnym miejscem dla miłośników sportów zimowych, ale w Austrii można również znaleźć wiele innych pięknych miejsc, takich jak malownicze jeziora, parki narodowe i rezerwaty przyrody.
 • Język niemiecki – świetna wiadomość jest taka, że austriackie uniwersytety oferują wiele programów studiów po angielsku, a kolejna doskonała wiadomość jest taka, że jeśli jeszcze nie znasz języka niemieckiego, to będziesz mieć doskonałą okazję na jego opanowanie! Kończąc więc studia, możesz mieć pewność, że będziesz mówić biegle już w 3 językach: polskim, angielskim i niemieckim, a to pomoże Ci w wyróżnieniu się na rynku pracy po ukończeniu studiów – nie tylko w Austrii, ale na całym świecie!
 • Praktyki zawodowe oraz wymiany studenckie - Austriackie uniwersytety oferują wiele możliwości do zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego. Studenci mogą zdobyć doświadczenie poprzez staże, praktyki zawodowe i projekty badawcze. Chcesz w trakcie studiów wyjechać na wymianę do innego kraju? Na studiach w Austrii będziesz mieć możliwość spędzenia semestru lub dwóch w innym państwie – zarówno w Europie jak i na innych kontynentach!
 • Świetne warunki dla studentów - Austriackie uniwersytety oferują wiele udogodnień dla studentów, takich jak biblioteki, centra sportowe, stołówki i kluby studenckie. Studenci mają również dostęp do różnych organizacji studenckich, które oferują możliwości angażowania się w różne projekty i działania społeczne.
 • Praca po studiach - Austriacki rynek pracy jest dynamiczny i oferuje wiele możliwości dla absolwentów. Austriackie firmy doceniają wykształcenie zdobyte w Austrii i zatrudniają absolwentów ze znajomością wielu języków.
Z czego słynie Austria?

Z czego słynie Austria?

To kraj słynący z wielu zabytków i atrakcji turystycznych, takich jak zamek Schönbrunn, pałac Belweder, Muzeum Sztuki Historycznej, Muzeum Mozarta, a także pięknych krajobrazów Alp, niezwykłego Wiednia, wielu innych urokliwych miast. Studenci na studiach w Austrii mają okazję zwiedzić te miejsca - często za darmo, poznać kulturę i historię tego kraju oraz uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych i sportowych (których w Austrii nie brakuje)!
 
Przy okazji Austrii nie wolno zapomnieć o słynnym torcie Sachera! Tort Sachera stał się synonimem dla wiedeńskiej kultury kulinarnej i jest popularnym daniem serwowanym w kawiarniach na całym świecie, jednak tylko te austriackie zachowują jedyny w swoim rodzaju smak... i oryginalną recepturę tortu. Tradycyjnie, ciasto jest podawane z bitą śmietaną lub kremem waniliowym, a także z filiżanką wiedeńskiej kawy - i właśnie w taki sposób możesz spędzać swoje przerwy na studiach w Austrii - w klimatycznych austriackich kawiarniach z kawałkiem tortu i wyśmienitą kawą w ręku.
 
Warto wspomnieć, o położeniu geograficznym - Austria leży w centrum Europy, co czyni ją idealnym punktem przesiadkowym dla podróży między Europą Wschodnią i Zachodnią. Wiedeń, stolica Austrii, to ważny węzeł komunikacyjny, a także miasto-gospodarz wielu międzynarodowych konferencji i spotkań. Studiując w tym kraju cała Europy będzie stała dla Ciebie otworem!
 
Ponadto jest to kraj, który jest zróżnicowany pod względem etnicznym, co tworzy bogate i wielokulturowe środowisko. W Austrii żyją przedstawiciele wielu narodowości, co sprawia, że jest otwarta na różnorodność i tolerancyjna wobec innych kultur. To państwo jest również domem dla ponad 85.000 międzynarodowych studentów, którzy stanowią aż 15% całej grupy studentów w tym kraju! Studiując w Austrii możesz być pewien towarzyszącej Ci międzynarodowej atmosfery!

Jak wygląda aplikacja na studia w Austrii?

Na wstępie należy zaznaczyć, że proces aplikacyjny najczęściej różni w zależności od uczelni i konkretnego kierunku studiów. Różnice mogą występować w odniesieniu do terminów, wymaganych dokumentów, portali aplikacyjnych, czy sposobu oceny kandydatów. W trakcie całego procesu należy zadbać o każdy detal, tak by aplikacja była a)złożona poprawnie i na czas b) jak najsilniejsza. Następnie, dochodzą kwestie formalne i organizacja wyjazdu.
 
Uogólniając, aplikacją na austriackie uczelnie możemy podzielić na kilka etapów:

 • Wybór uczelni i kierunku studiów: przed rozpoczęciem procesu aplikacyjnego, należy wybrać uczelnię i kurs, na które chcesz się dostać. Istotne jest wybranie odpowiednich kierunków oraz zalecamy również stworzenie planu A, B i C.

 • Sprawdzenie wymagań: każda uczelnia ma swoje wymagania dotyczące aplikacji, które trzeba spełnić, aby się zakwalifikować.

 • Dodatkowe dokumenty: W zależności od uczelni i kursu, do formularza aplikacyjnego może być wymagane załączenie dodatkowych dokumentów, takich jak dyplomy, listy referencyjne, list motywacyjny, certyfikaty językowe,  czy CV.

 • Testy i rozmowy kwalifikacyjne: w niektórych przypadkach, uczelnie wymagają od kandydatów podejścia do testów wstępnych lub rozmów kwalifikacyjnych przed przyjęciem na studia. Te elementy mogą mieć bardzo istotny wpływ na skuteczność całej aplikacji.

 • Złożenie aplikacji: Proces składania aplikacji różni się w zależności od uczelni oraz kierunku studiów. Należy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, przestrzegać terminów oraz w odpowiedni sposób złożyć aplikację.

 • Wyniki: po złożeniu aplikacji (i ewentualnym podejściu do testów lub rozmów kwalifikacyjnych, uczelnia wyda decyzję dotyczącą przyjęcia na studia. Jeśli zostaniesz przyjęty, otrzymasz zaproszenie do zapisania się na kurs.

 


Pamiętaj, że proces aplikacji najczęściej różni się w zależności od uczelni i kierunku studiów! Niestety nie brakuje osób, które – ze względu na dużą liczbę elementów, o które należy zadbać i które należy wykonać jak najlepiej - popełniają błędy w procesie rekrutacji przez co ich aplikacje są odrzucane. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalna wsparcia w aplikacji, uniknąć niepotrzebnych nerwów i dostać się na wymarzone studia, to zapraszamy Cię do aplikacji z naszym kompleksowym wsparciem!

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Aplikacja na studia w Austrii z Eduworld

Aplikacja na studia w Austrii z Eduworld

Aplikując z nami zyskujesz gwarancję, że cały proces aplikacji będzie dla Ciebie nie tylko znacznie prostszy i dużo mniej czasochłonny, ale przede wszystkim skuteczny. W Eduworld każdego roku pomagamy setkom osób w dostaniu się na wymarzone studia za granicą. Aplikując z naszym kompleksowym wsparciem możesz liczyć na pomoc od A do Z.

Jak wygląda aplikacja z naszym kompleksowym wsparciem?
Nie tylko pomożemy Ci w wyborze odpowiednich kierunków studiów, stworzymy plan A, B i C, który zmaksymalizuje Twoje szanse; ale także zadba o to, aby Twoja aplikacja była tak silna, jak tylko może być - poprzez stworzenie CV, listu motywacyjnego i referencji, która wyróżnią Cię spośród reszty kandydatów oraz wzorowe przygotowanie do ew. rozmowy kwalifikacyjnej. Złożymy również za Ciebie aplikację w systemach aplikacyjnych, dzięki czemu będziesz mieć pewność że cały proces został wykonany poprawnie. Dodatkowo możesz liczyć na pomoc w kwestiach organizacyjnych wyjazdu takich jak: stypendia, formalności, praca, konto bankowe, ubezpieczenia itd.

Więcej informacji na temat naszego kompleksowego wsparcia w aplikacji znajdziesz na podstronie "kompleksowa pomoc w aplikacji".


 
Chcesz aplikować z naszym wsparciem? Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas na adres mailowy: kontakt@eduworld.pl albo przez dowolny kanał social mediów lub umów się na bezpłatną konsultację, wypełniając formularz na dole tej strony lub po kliknięciu przycisku „bezpłatna konsultacja”
 

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia

Masz pytania? Skontaktuj się z nami