Eduworld - studiujesz, gdzie chcesz!
Umów konsultację

Blog

Merytorycznie o studiach za granicą.

Studia w Danii na VIA University College

28.09.2021
Studia w Danii na VIA University College

Myślisz o studiach w Danii? Dzisiaj skupimy się na jednym z duńskich uniwersytetów - VIA University College.

 


Choć ze względu na zmianę polityki edukacujnej Danii liczba dostępnych kursów w języku angielskim w całym państwie znacznie spadła, to wciąż pozostaje kilka ciekawych opcji, wartych rozważenia (o zmianach polityki edukacyjnej Danii przeczytasz więcej tutaj:). VIA University College zachował w swojej ofercie kilka innowacyjnych kierunków, które mogą być świetnym wyborem dla osób chcących studiować w tym państwie. Aktualnie jest znane 5 kierunków, które wciąż będą realizowane w języku angielskim. Najprawdopodobniej nie będą one jedyne i uczelnia zachowa jeszcze kilka kierunków, lecz jakich dokładnie, tego jeszcze nie wiadomo - VIA University będzie informował o tym na bieżąco. Jeśli jesteś zainteresowany potencjalnymi kierunkami, które uniwersytet zachowa, to skontaktuj się z nami, być może będziemy w stanie udzielić Ci informacji.


Kierunki, o których wiadomo, że zostaną zachowane, to: 

  • Design, Technology and Business AP degree
  • Design and Business top-up degree
  • Character Animation bachelor degree
  • Computer Graphic Arts bachelor degree
  • Graphic Storytelling bachelor degree


Jak wyglądają studia na VIA University College?


Programy VIA łączą nauczanie oparte na badaniach z praktycznym szkoleniem w firmach publicznych i prywatnych. Dlatego decydując się na studia na tym uniwersytecie, możesz liczyć metody nauczania, które tak wielu studentów z całego świata uwielbia. Tutaj nauczanie teoretyczne łączy się z praktycznym, a kreatywność sposób prowadzenia zajęć sprawia, że Dania od lat jest tak popularnym kierunkiem studiów.


Jako student zagraniczny w VIA nigdy nie będziesz sam – dołączy do Ciebie około 2300 innych międzynarodowych studentów i 18 000 duńskich studentów.

Uczelnia zadba również o Twoje dobre samopoczucie zarówno podczas studiów na kampusie, poza uczelnią, jak i po studiach. VIA University College prowadzi wiele działań społecznych i organizacji studenckich. A jeśli zakochasz się w Danii i duńskim stylu życia, to po ukończeniu studiów możesz liczyć na wsparcie ze strony uczelni w rozpoczęciu kariery.

 


Wsparcie przedsiębiorczości


Chcesz rozwinąć swoje umiejętności innowacyjne lub założyć własną firmę? VIA zachęca do bycia przedsiębiorczości pomaga w rozwoju kariery. W VIA Student Incubator możesz rozwijać i wdrażać swoje pomysły i projekty oraz zdobywać nowe umiejętności. Wszystkim studentom VIA oferuje doradztwo w zakresie start-upów. Dla tej organizacji proces rozwoju start-upów jest znajomy, a uczestnicząc w organizowanych warsztatach zdobędziesz wiedzę, metody i narzędzia do rozwoju swojego projektu lub firmy.


Jako członek Studenckiego Inkubatora otrzymasz fachową poradę od konsultantów inkubatora. Nasi konsultanci i partnerzy zewnętrzni mogą pomóc w takich tematach, jak rozwój biznesu i koncepcji, marketing i szkolenia dotyczące prezentacji. W inkubatorze możesz spotkać się i nawiązać kontakty z podobnie myślącymi przedsiębiorcami, którzy stoją przed takimi samymi wyzwaniami jak Ty.

 

 


Programy talentów i obozy innowacji

VIA Student Incubators organizuje programy talentów i obozy innowacyjne dla studentów, którzy chcą nauczyć się projektować i prowadzić procesy innowacyjne oraz są zainteresowani myśleniem i twórczą pracą. Programy organizowane są we współpracy z zewnętrznymi firmami i organizacjami. Uczestnicząc, uczniowie poszerzają swoją sieć kontaktów i sprawdzają swoje umiejętności w praktyce.

 

Gdzie znajduje się VIA University College?


VIA posiada łącznie osiem kampusów w centralnej części Danii, jednak kierunki prowadzone w języku angielskim pozostaną jedynie w 3 miasteczkach: Herning, Viborg. Horsens. W każdym z nich poczujesz połączenie studenckiej aury w połączeniu z duńską bezpretensjonalnością. 

Choć każde z tych miast liczy zaledwie od 40 do 60 tys., to infrastruktury tamtejszych kampusów nie powstydziłyby się najlepsze uniwersytety. Koszt utrzymania w tych miejscach będzie widocznie niższy od Kopenhagi, a mimo to możesz być pewien, że nie będzie Ci doskwierać nuda.

 

 

 

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia

Masz pytania? Skontaktuj się z nami