Studia w Szkocji - Eduworld
Bezpłatna konsultacja
Dlaczego Szkocja
Uniwersytety w Szkocji
Kierunki studiów w Szkocji
Szkocki System Edukacji
Koszt utrzymania i studiów

Studia w Szkocji

Ten piękny kraj jest pełen zieleni, bujnych lasów, wysokich gór i rozległych jezior. University of Edinburgh, University of Glasgow, czy University of St Andrews to uczelnie rozpoznawalne na całym świecie. Oferta akademicka Szkocji jest szeroko - z pewnością znajdziesz tam swój upragniony kierunek.

Dlaczego Szkocja

Szkocja słynie na cały świat z nadzwyczajnie urokliwej przyrody i miast. Niesamowita historia tego kraju zaciekawia i inspiruje, a jego uniwersytety w Edynburg, Glasgow, Aberdeen czy St. Andrews pobudzają wyobraźnię i co roku przyciągają dziesiątki tysięcy studentów z całego świata. Oprócz tego masz tutaj krystalicznie czystą wodę, powietrze oraz niezliczone możliwości górskich wędrówek. Jeśli chcesz poczuć nordycki klimat mieszkając na wyspach brytyjskich, a także zachwycać się strzelistymi budowlami na każdym kroku to nie szukaj dalej. Poczujesz się tutaj jak w magicznej krainie Harrego Pottera. Szkocja zaoferuje Ci około 1500 zamków o przeróżnych stylach architektonicznych. Jeśli więc lubisz rycerskie opowieści, to tutaj poczujesz się jak w bajce.Najważniejsza jest jednak znakomita, szkocka edukacja wyższa. Uniwersytet w Edynburgu należy do jednego z najlepszych na świecie ( samo miasto Edynburg znajduje się pod ochroną UNESCO jako światowe dziedzictwo ludzkości). Pozostałe uczelnie również prezentują bardzo wysoki poziom, są świetnie dofinansowane i otwierają drzwi do fantastycznej kariery.

Dlaczego Szkocja

Uniwersytety w Szkocji

Uniwersytet w Edynburgu jest uznawany za jedną z najlepszych uczelni na świecie w zakresie sztuki, prawa, psychologii i nauk humanistycznych. Studenci kształcą się tutaj w przepięknych i zabytkowych wnętrzach. Uczelnia ta słynie z takich nazwisk jak: David Hume oraz Arthur Conan Doyle.
Uniwersytet w Glasgow może poszczycić się aż 7 laureatami Nagrody Nobla. Produkuje się tutaj jedne z najdoskonalszych prac badawczych na świecie. Uczelnię tą ukończyło 3 Premierów Wielkiej Brytanii.
Uniwersytet w Aberdeen plasuje się na kolejnym miejscu. Jego absolwenci uzyskują najdoskonalsze perspektywy zatrudnienia. Stanowi fascynujący mix starej i nowej architektury. 
Uniwersytet St. Andrew’s jest najstarszym w Szkocji. Jego początki sięgają roku 1413. Uczelnia może poszczycić się aż 6 laureatami Nagrody Nobla.

Uniwersytety w Szkocji

Kierunki studiów w Szkocji

Studia w Szkocji oferują bardzo dużo możliwości - masz do dyspozycji ponad 4100 różnych kierunków studiów na poziomie licencjackim i jeszcze więcej kierunków magisterskich. Kierunki te są dostępne w ramach blisko 60 szkockich uniwersytetów.
Jakie kierunki Cię interesują? Studia w Szkocji oferują wszystkie programy jakie możesz sobie wyobrazić. Do najczęściej  wybieranych należą następujące kierunki: informatyczne, biznesowe, medyczne, prawnicze, psychologiczne, artystyczne, językowe, humanistyczne.

Kierunki studiów w Szkocji

Szkocki System Edukacji

System studiów wyższych w Szkocji różni się znacznie od pozostałych regionów Zjednoczonego Królestwa pod względem długości trwania oraz struktury. Studia licencjackie trwają tutaj zazwyczaj 4 lata, w porównaniu do 3-letnich studiów licencjackich w Anglii. Oferują też znacznie więcej elastyczności. Na pierwszym roku studiujesz do 3 różnych przedmiotów w ramach tego samego fakultetu. Na drugim roku, możesz opuścić jeden z przedmiotów rozpoczętych na pierwszym i zdecydować się przedmiot z modułem z pierwszego roku. Na roku trzecim i czwartym możesz studiować już tylko 1 wybrany przez siebie przedmiot spośród dotychczas realizowanych.
Możesz więc modyfikować kierunek swoich studiów w trakcie ich trwania, jeśli postanowisz zmienić zdanie odnośnie swoich zainteresowań. Co ciekawe, jeśli będziesz studiował kierunek: Prawo w Szkocji, to wówczas będziesz uczył się Nauk Prawnych tylko dla Szkocji. W każdej z prowincji UK obowiązuje bowiem odmienny system prawny

Szkocki System Edukacji

Koszt utrzymania i studiów

Koszt utrzymania się w Edynburgu przewyższać średni koszt utrzymania się w pozostałych miastach – studenci wydają średnio  £8.500 do  £11.000 funtów rocznie. W innych miastach ta kwota wynosi zazwyczaj o około £2000 mniej. Największym wydatkiem będzie oczywiście zakwaterowanie. Do kosztu utrzymania się dochodzi koszt studiów. Czesne w tym kraju jest znacznie wyższe niż w wielu europejskich państwach. Aktualnie koszt studiów w Szkocji zaczyna się od £9000 i sięga nawet £50.000 rocznie. Warto zaznaczyć, że dzięki takim kwotom szkockie uczelnie są świetnie dofinansowane. Ciekawą alternatywą dla Szkocji może być Irlandia: (więcej informacji o Irlandii) , która oferuje wsparcie finansowe dla studentów, a koszt studiów wynosi tam 3000€ rocznie.

Koszt utrzymania i studiów

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia