Studia w Anglii - Eduworld
Bezpłatna konsultacja
Dlaczego warto?
Najwyższy poziom nauczania
Kierunki studiów
Koszty utrzymania
Studia w Anglii - ile kosztują?
Studia w Anglii - stypendia i praca

Studia w Anglii

Czołowe uczelnie świata, uwielbiamy brytyjski system nauczania oraz świetne perspektywy zawodowe. Oxford i Cambridge to absolutna światowa czołówka - jednak na tym lista się nie kończy w top 100 najlepszych uniwersytetów świata jest aż 15 uczelni z Anglii!

Dlaczego warto?

Czy myślałeś jakby to było kształcić się w kraju o najwyższej jakości nauczania? Jeśli chcesz przeżyć przygodę życia to z pewnością warto pomyśleć o studiach w Anglii. Tutaj zanurzysz się w bogactwie tradycji naukowej i historycznej już od pierwszego dnia pobytu. Będziesz  cieszyć się naturalnym i autentycznym językiem angielskim oraz pięknem angielskich pałaców i miast. Literackie obrazy angielskiego ogrodu staną się Twoją rzeczywistością. Nadmorski klimat sprawi, że odetchniesz pełną piersią po zajęciach na Uczelni.
Anglia oferuje Ci do wyboru 50 000 kierunków studiów. Możesz studiować wszystko co tylko sobie wymarzysz i czerpać od najlepszych wykładowców na świecie. Twój język angielski stanie się biegły, naturalny i autentyczny. Tutaj możesz dosłownie zacząć zmieniać świat jako student. Być może dzięki studiom w Anglii zostaniesz sławnym naukowcem lub biznesmenem i będziesz zmieniać świat?

Dlaczego warto?

Najwyższy poziom nauczania

Oxford i Cambridge to uczelnie mieszczące się w top 5 na świecie, ale pamiętaj też o tym, że dziesiątki angielskich uniwersytetów są prestiżowymi uczelniami, które w światowych rankingach znajdują się wśród najlepszych 100 lub 200 szkół wyższych.
Uniwersytety rozlokowane są także w miastach takich jak: Bath, York, Durham, Warwick, Laughborough, Bristol, Leeds i in. W Anglii nie brakuje typowo studenckich miast. Czesne na tych uczelniach będzie dużo niższe, a poziom nauczania będzie wciąż w absolutnej europejskiej czołówce. Na wszystkich angielskich uczelniach doświadczysz najwyższej jakości wiedzy, niezależnie od tego jaki kierunek wybierzesz oraz wspaniałej atmosfery i przygody życia. Poznasz ludzi z całego świata, w tym również Polaków na stałe mieszkających w Anglii. Studia w Anglii są czasochłonne i wymagające już od pierwszego dnia nauki.

Najwyższy poziom nauczania

Kierunki studiów

Możesz mieć pewność co do jednego - niezależnie od tego jaki kierunek Cię interesuje - z pewnością znajdziesz go w Anglii! Do najpopularniejszych kierunków wybieranych na studia w Anglii należą: medycyna, psychologia, prawo, IT, projektowanie, studia biznesowe, czy studia językowe, czy studia angielskie . Dużą popularnością cieszą się zawody praktyczne dające od razu przełożenie na pracę zawodową. Kierunki medyczne i informatyczne wydają się najbardziej popularne. Sektor IT w Anglii jest jednym z najlepiej rozwiniętych na świecie oraz daje dostęp do innowacji w miejscu ich powstawania. Studia angielskie z kolei to tradycyjne studia humanistyczne o historii i języku Wielkiej Brytanii. Jest to po prostu filologia angielska u źródła, w starych miasteczkach angielskich: Cambridge czy Bath. Ten kierunek z pewnością ucieszy pasjonatów języka angielskiego, którzy widzą swoją przyszłość w branży edukacji językowej i kulturowej.

Kierunki studiów

Koszty utrzymania

Decydując się na studia w Anglii, należy wziąć pod uwagę koszt życia w tym kraju. Największą część kosztów utrzymania się będzie stanowiło zakwaterowanie. Możesz starać się o miejsce w Akademiku, który będzie tańszy. Utrzymanie się w Londynie oznacza koszty miesięczne w granicach £1100- £1500, natomiast w mniejszych miastach £750-1000 jest wystarczającą kwotą.
Świetnie przedstawiają się możliwości w zakresie zakupów taniej żywności. Wybór jedzenia jest znacznie większy niż w Polsce, a ceny często porównywane do tych w naszym kraju. W planowaniu miesięcznych wydatków podczas studiów w Anglii pomoże Ci też kalkulator: UCAS.

Koszty utrzymania

Studia w Anglii - ile kosztują?

Studia w Anglii są jednymi z najdroższych w Europie i na świecie. Wszystkie uczelnie w Anglii pobierają czesne za możliwość odbywania nauki. Koszt studiowania w Anglii rozpoczyna się od £9.250 rocznie, jednak w większości przypadków są to większe sumy sięgające £22.000,  £30.000 , nawet do  £64.000. Studia na Oxford i Cambridge zaczynają się od £24.000
Dzięki temu, że Studia w Anglii są płatne (i to sporo płatne), to większość uczelni jest świetnie dofinansowana i wyposażona - możesz liczyć na doskonałe warunki do zdobywania wiedzy oraz prowadzenia badań naukowych. Na wszystkich 18 uczelniach w Londynie czesne będzie wyjątkowo wysokie, ale za to otworzy dostęp do najlepszych na świecie laboratoriów, bibliotek, seminariów oraz najbardziej atrakcyjnego na całym świecie rynku pracy i bardzo wysokich zarobków po studiach już od pierwszego dnia.

Studia w Anglii - ile kosztują?

Studia w Anglii - stypendia i praca

Finansowanie stypendialne jest uzależnione od naszej dotychczasowej historii pobytu w Anglii. Dla osób, które nie miały wcześniej możliwość mieszkania tutaj przez jakiś czas, dostęp do środków finansowych aby pokryć koszty studiów będzie bardzo trudny. Po Brexit’cie zdecydowana większość osób nie może liczyć na stypendia. Tutaj ze wsparciem może przyjść praca. Podczas studiów warto być otwartym na pracę po godzinach nauki, jeśli potrzebujemy dodatkowych środków. Możemy pracować do 20 godzin tygodniowo w trakcie semestru. Wynagrodzenie minimalne to dokładnie £9.50 na godzinę. Wiele studentów podejmuje się prac m. in. w sektorze gastronomicznym.

Studia w Anglii - stypendia i praca

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia