Studia w Szwecji - Eduworld
Bezpłatna konsultacja
Dlaczego Szwecja
Innowacyjna Szwecja
Kierunki studiów
Uniwersytety
Koszty utrzymania i studiów
Praca i stypendia

Studia w Szwecji

Szwecja oferuje nie tylko wysoki poziom życie, świetne perspektywy zawodowe, ale również edukację na najwyższym poziomie. Czeka na Ciebie ponad 1000 kierunków prowadzonych w pełni w języku angielskim! Szwecja jest również popularna dzięki wsparciu finansowe dla osób z UE. Dowiedz się więcej o możliwościach oferowanych przez to państwo.

Dlaczego Szwecja

Szwecja to połączenie innowacji z piękną naturą oraz troską o środowisko. To zrównoważone państwo ogromnych perspektyw. To państwo otwarte i tolerancyjne. Kraj na miarę XXI wieku. Szwecja znana jest ze swojej otwartości na społeczność międzynarodową – jej system edukacji nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Ponad 30 tysięcy studentów z całego świata studiuje w tym skandynawskim państwie. Uczelnie w Szwecji mają wielowiekowe, bogate tradycje akademickie sięgające aż XV wieku, a kraj ten słynie z przyznawania Nagrody Nobla od roku 1901. Studia są tutaj bezpłatne, a liczba kierunków oferowanych w języku angielskim wynosi ponad 600!

Dlaczego Szwecja

Innowacyjna Szwecja

Nazwana najbardziej innowacyjnym krajem Europy w 2020 roku, Szwecja jest chwalona za innowacyjne podejście do zasobów ludzkich, a także za jakość badań akademickich. Rozwijająca się branża cyfrowa w Szwecji obfituje w startupy, a Spotify jest prawdopodobnie najbardziej znanym przykładem w ostatnim czasie w tym kraju. Inne firmy, które najprawdopodobniej znasz to: Skype, Volvo, Electrolux, Skania, IKEA, H&M. Natomiast wynalazki opatentowane w Szwecji to m. in. technologia Bluetooth, mysz komputerowa, rozruszniki serca, urządzenia do dializy nerek itd.
Atmosfera innowacyjności będzie Ci towarzyszyć na studiach. Chcesz zmieniać świat? Edukacja w Szwecji pomoże Ci w tym!

Innowacyjna Szwecja

Kierunki studiów

Szwecja oferuje pokaźną liczbę kierunków magisterskich oraz sporo ofert studiów licencjackich. Znajdziesz tutaj m. in. kierunki biznesowe, IT, okołomedczyne, humanistyczne, artystyczne, czy inżynierskie. Oto kilka przykładowych kierunków licencjackich w Szwecji:
International Programme in Politics and Economics, Human Rights, Forest and Landscape, Interaction Design, Molecular Bioinformatics, International Tourism Management, Marketing Management.
 
Pamiętaj o tym, że deadline aplikacji na większość kierunków jest już 15 stycznia – za przygotowanie aplikacji warto zabrać się z wyprzedzeniem :)

Kierunki studiów

Uniwersytety

W Szwecji możesz studiować na 39 uczelniach wyższych. Szwedzkie uczelnie są świetnie dofinansowane, dzięki czemu infrastruktura i wyposażenie uniwersytetu daje studentom ogrom możliwości oraz powoduje, że edukacja jest przyjemniejsza.
 
Studia w Szwecji charakteryzują się tym, że na zajęciach panuje przyjazna i mniej formalna niż w Polsce relacja między wykładowcami a studentami – przyczyna się to do znikania barier, nieśmiałości oraz sprzyja owocnym i otwartym dyskusjom akademickim. Budowanie przyjaznej atmosfery współpracy, szacunku i zrozumienia to elementy z których uczelnie szwedzkie słyną na cały świat. Wśród najlepszych szwedzkich uczelni znajdziemy: Uppsala University, Stockholm University, University of Gothenburg, Royal Institute of Technology, Chalmers University of Technology, Lund Universitu, Karolinska Institutet. Na której z tych uczelni chcesz studiować?

Uniwersytety

Koszty utrzymania i studiów

Jako obywatel Unii Europejskiej masz przywilej korzystania z bezpłatnej nauki w Szwecji. Z drugiej strony jednak koszty utrzymania się w Szwecji mogą być relatywnie wysokie. Według źródeł rządowych koszt utrzymania się zaczyna się od około 8.700 koron szwedzkich miesięcznie(ok. 4000zł), co jest kwotą porównywalną do kosztu utrzymania się w wielu państw Europy Zachodniej). W wielu przypadkach ta kwota może być nieco większa i sięgać do 11.500 SEK miesięcznie (około 5150zł).
 
Średnie miesięczny koszt utrzymania się studenta w Szwecji:
Jedzenie: 2.000 - 3.000 SEK
Zakwaterowanie 2.500 - 6.500 SEK
Komunikacja miejska i podróże: 550 SEK
Telefon/internet: 300 SEK
Pozostałe wydatki 1.000 - 2.500 SEK

Koszty utrzymania i studiów

Praca i stypendia

Jedną z najpopularniejszych form wsparcia finansowego dla studentów jest grant oraz pożyczka studencka przyznawane przez Centralną komisję ds. studenckich (Centrala studiestödsnämnden, CSN) . Aby ją otrzymać należy spełniać przynajmniej jedno z wielu kryteriów – tym, który najczęściej spełniają europejscy studenci jest praca przynajmniej 10 godzin tygodniowo Maksymalna wysokość grantu wynosi: 840 SEK tygodniowo (około 1500zł/mies.), natomiast pożyczki studenckiej 1932 SEK tygodniowo (około 3520zł/mies.)
Szczegółowo opisaną listę kryteriów przyznawania wsparcia finansowego znajdziesz na tej stronie:  link

Chociaż nie ma oficjalnego limitu liczby godzin, które możesz przepracować podczas studiów, ważne jest, aby pamiętać, że będziesz spędzać około czterdziestu godzin tygodniowo na uczęszczaniu na wykłady, czytaniu, uczeniu się i zadaniami. Godzinowa najniższa stawka to zazwyczaj 113 SEK (ok. 11€ i 51zł).

Praca i stypendia

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia