Studia w Niemczech - Eduworld
Bezpłatna konsultacja
Dlaczego Niemcy
Perspektywy rozwoju
System nauczania
Koszt życia i studiów

Studia w Niemczech

Jeśli szukasz otwartego państwa położonego w centrum Europy, posiadającego świetny system edukacji oraz dającego fantastyczne perspektywy zawodowe, to Niemcy będą dla Ciebie doskonałą opcją.

Dlaczego Niemcy

Nauka w Niemczech ma długą historię. Najstarszy uniwersytet został założony w Heidelbergu w 1386 roku. Niemcy wykształciły ponad 80 laureatów nagrody Nobla: ponad 70 w samych naukach przyrodniczych i medycyny. Opracowano tu samochody i komputery, ale także prześwietlenia i aspirynę. Żaden kraj w Europie nie patentuje więcej wynalazków niż Niemcy. Pomimo najwyższego poziomu nauczania, na uczelniach państwowych w Niemczech nie ma czesnego. Nasi zachodni sąsiedzi to państwo, które dla tysięcy ludzi z całego świata (na ten moment jest to 320 tys. studentów zagranicznych) jest idealnym miejscem na studia wyższe. Niemcy cieszą się również dużą popularnością w naszym państwie - są wśród trzech najczęściej wybieranych krajów studiów za granicą. Jeśli szukasz otwartego miejsca położonego w centrum Europy, posiadającego świetny system edukacji oraz dającego fantastyczne perspektywy zawodowe, to Niemcy będą dla Ciebie doskonałą opcją.

Dlaczego Niemcy

Perspektywy rozwoju

Niemcy to największa i najlepiej działająca gospodarka Europy i czwarta na świecie. Swoją siedzibę ma tu wiele światowej klasy firm, a „Made in Germany” to znak kojarzący się z jakością. Każdy zna przykładowo marki Mercedes, BMW i Audi, Bayer, Siemens i wiele, wiele innych. Niemcy kładą duży nacisk na rozwój, więc ich innowacyjne pomysły będą nadal napędzać wzrost w przyszłości. W tym kraju spotkasz się także z systemem nauczania na świetnym poziomie, który pozwoli Ci na wybranie swojej idealnej drogi rozwoju. Twój stopień naukowy, zdobyta wiedza i umiejętności oraz możliwości oferowane przez edukację w Niemczech otworzą przed Tobą fantastyczne perspektywy rozwoju – zarówno w Niemczech jak i  na arenie międzynarodowej.

 

Perspektywy rozwoju

System nauczania

Niemcy - tak samo jak Polska - bazują na bolońskim systemie nauczania, co  oznacza, że tamtejsze uniwersytety oferują trwający 3 lata  stopień licencjacki, a następnie trwający od 2 do 4 semestrów stopień magisterski. Tak samo jak w Polsce, w Niemczech istnieje kilka rodzai uczelni:

Uniwersytety - przekazują głównie wiedzę teoretyczną. Programy mają silny nacisk na akademickie podejście do nauki i istnieje wiele różnych rodzajów grup tematycznych. Niektóre uniwersytety specjalizują się w określonych dziedzinach np. Uniwersytet Techniczny (TU) lub Uniwersytet Pedagogiczny (PH). Wybór takiej  uczelni będzie świetny dla tych, którzy chcą budować karierę akademicką.

Uczelnie Nauk Stosowanych - w przypadku tych uczelni bardzo duży nacisk jest kładziony na praktykę - na zastosowanie zdobywanej wiedzy i umiejętności w przyszłym życiu zawodowym. 

 

 

 

System nauczania

Koszt życia i studiów

Koszt studiowania: mimo, że poziom nauczania w Niemczech jest jednym z najlepszych na świecie, to na uniwersytetach publicznych nie ma czesnego. Jedyną opłatą jest składka semestralna, która wynosi od 100€ do 350€. Dodatkowo, ucząc się na wielu uniwersytetach możesz korzystać z transportu miejskiego za darmo.

 

Koszty życia: koszt życia w Niemczech jest odczuwalnie niższy niż w większości państw Europy zachodniej. Średnio studenci wydają od 700€ do 950€ miesięcznie. Koszt najmu w Monachium, Hamburgu czy Stuttgarcie, może być wyższy niż w pozostałych miastach, chociaż w żaden sposób nieporównywalny do takich miast jak Paryż czy Londyn. Na jedzenie w Niemczech studenci średnio przeznaczają około 200€-250€ miesięcznie. Dla studentów transport miejski w wielu regionach jest darmowy (w innym przypadku to koszt około 25-35€/mies.). Pozostałe wydatki to koszt rzędu 100€-250€/mies w zależności od hobby lub przyzwyczajeń.

 

Koszt życia i studiów

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia