Studia w Holandii - Eduworld
Bezpłatna konsultacja
Niesamowite perspektywy
Tradycja z rozwojem
Holandia jest piękna
System edukacji
Kierunki studiów w Holandii
Koszt życia i studiów w Holandii
Praca i stypendia

Studia w Holandii

Holandia to stosunkowo małe państwo położone na północnym zachodzie Europy, lecz niech nie zmyli Cię niewielki rozmiar, bo jednocześnie jest to kraj wielkich perspektyw!

Niesamowite perspektywy

500 lat temu było to państwo kupców, którzy napędzali gospodarkę, dziś na ulicach możecie spotkać bankierów, finansjerów i handlowców na miarę XXI wieku, dzięki którym kraj ten przeżywa niesamowity rozkwit na arenie europejskiej. Oprócz wysokiego standardu życia będziesz mieć tutaj doskonałe możliwości zawodowe. Niderlandy to kolebka prężnie działającego biznesu, miejsce perspektyw i kraj wielkich firm takich jak: Philips, Randstad, Shell czy ING. Poziom edukacji w tym państwie jest również godny podziwu. Pomimo niedużej powierzchni Holandia posiada aż 9 uniwersytetów w rankingu top 200 najlepszych uczelni świata mieści. Holandia to z bogatą tradycją kulturową, świetnym poziomem edukacji i możliwościami zawodowymi, a także pionierskimi i przyjaznymi ludźmi. Wybierając studia w Holandii będziesz mieć bardzo szeroki wybór uniwersytetów i kierunków prowadzonych w pełni po angielsku.

Niesamowite perspektywy

Tradycja z rozwojem

Jest to kraj który łączy w sobie to, co najlepsze. To tu doświadczysz tradycji, która spotyka się z rozwojem i przyszłością. Będziesz żył wśród otwartych i pomocnych ludzi, jednocześnie kładących duży nacisk na samodzielność. Ponad 90 % społeczeństwa świetnie posługuje się językiem angielskim. Warto wspomnieć, że Niderlandy to także siedziba wielu ważnych organizacji na poziomie światowym, a Haga posiada miano miasta o randze międzynarodowej. To tu mieści się między innymi Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. Haga to jednocześnie tak zwana administracyjna stolica tego kraju, ponieważ tam swoje miejsce ma większość ministerstw, ambasady jak i holenderski rząd czy sama rodzina królewska.

Tradycja z rozwojem

Holandia jest piękna

Holandia to kraj, który zapewne kojarzy Ci się z polami pełnymi tulipanów, wiatrakami, tolerancją i przede wszystkim… rowerami. To tu ze względu na nizinne ukształtowanie terenu,(z resztą jak sama nazwa wskazuje Niderlandy- kraje niskie), ścieżki rowerowe ciągną się kilometrami, a ten środek transportu stał się swoistym symbolem tego kraju. To jedyne miejsce na świecie, które liczy więcej rowerów niż mieszkańców!

 

Studia w Holandii pozwolą Ci również na odkrycie tego niezwykłego i pięknego kraju!

Holandia jest piękna

System edukacji

Holandia jako pierwszy kraj europejski wprowadziła system szkolnictwa wyższego po angielsku. Dzięki temu, studenci z całego świata tak chętnie kontynuują tam swoją naukę! Uniwersytety posiadają niesamowity poziom, czego dowodem jest obecność większości z nich w czołówkach światowych rankingów. Holendrzy w edukacji kładą duży nacisk na zdobywanie praktycznych umiejętności, myślenie krytyczne i pracę w grupach. Wybierając studia w Holandii musisz, wiedzieć, że istnieją tam dwa rodzaje uniwersytetów.

 

Universities of Applied Sciences - ich celem jest zapewnienie Ci specjalistycznej wiedzy i umiejętności umożliwiających pracę w konkretnym zawodzie. 

Research Universities - studia skupione na badaniach trwające zazwyczaj 3 lata. 

System edukacji

Kierunki studiów w Holandii

Holenderski system nauczania jest jednym z najlepszych na świecie. Lista kierunków w pełni po angielsku, które możesz wybrać jest bardzo długa, ponieważ to właśnie w tym języku jest prowadzona tutaj większość programów. Poznaj kilka innowacyjnych i oryginalnych kierunków:

  • PPLE (czyli politics, psychology, law, economics) na University of Amsterdam. Są to 3-letnie studia licencjackie łączące w sobie zagadnienia trzech mocno humanistycznych kierunków z ekonomią. 
  • Applied Earth Sciences na University of Delft - 3 letni kierunek licencjacki na najlepszym uniwersytecie w kraju, którego głównym celem jest przekazanie Ci wiedzy na temat naszej planety oraz nauczenie Cię umiejętności pozwalających na poprawę jej kondycji. 

Studia w Holandii posiadają szeroka ofertę zarówno na poziomie licencjackim (około 500 kierunków) jak i na poziomie magisterskim (ponad 1150 programów).

Kierunki studiów w Holandii

Koszt życia i studiów w Holandii

Koszt studiowania: Roczne czesne na państwowych uniwersytetach wynosi 2530€.


Koszt utrzymania: Ceny wynajmu pokoi w Holandii wzrosły w ostatnich latach - musisz liczyć się z kosztem rzędu 450€-650€, natomiast jeśli myślisz o studiach w Amsterdamie, to tam ceny zaczynają się od 650€. Choć koszt wynajmu potrafi być wysoki, to pozostałe wydatki są dość „zwykłe”. Cena wyżywienia jest nieznacznie wyższa od polskiej - studenci przeznaczają na nią zazwyczaj między 200€ a 300€ miesięcznie. Bilet do kina będzie Cię kosztować około 10€, a posiłek w niedrogiej restauracji 15€.

Choć patrząc na powyższe kwoty zapewne stwierdzisz, że studia w Holandii będą droższe niż w Polsce, to uwzględniając wsparcie finansowe oferowane przez ten kraj koszt ten okaże się dużo bardziej osiągalny!

Koszt życia i studiów w Holandii

Praca i stypendia

Praca: Jako student będziesz mógł pracować maksymalnie 16 godzin tygodniowo, a pensja na jaką możesz liczyć, to 7€-12€/godz. Zatem możesz liczyć na zarobek w granicach 380€-700€ miesięcznie. Ale to nie wszystko - Holenderski rząd wspiera studentów finansowo.

 

Stypendia i pożyczki studenckie: Studiując w Holandii masz prawo do niektórych pożyczek i stypendiów. Jedną z najpopularniejszych opcji jest pożyczka na czesne. Jest płatna bezpośrednio do uczelni, nie na Twoje konto bankowe. Wysokość kwoty tuition fees loan nie może być większa niż wysokość czesnego. Warunki pożyczki są korzystne, przez co wiele osób decyduje się na nią.


Innym źródłem dodatkowych finansów może być dla Ciebie często przyznawany supplementary grant w kwocie do 460€/mies. Warunki przyznania są takie same jak dla pożyczki, dodatkowo zarobki rodziny nie mogą być większe niż 70.000€ rocznie. Należy zaznaczyć, że supplementary grant nie jest jedynym stypendium, a studia w Holandii mogą stać się jeszcze tańsze dzięki innym opcjom finansowania.

 

Praca i stypendia

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Napisz do nas, a my pomożemy Ci studiować za granicą

Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia