Studia w Holandii - wszystko, co musisz wiedzieć
Bezpłatna konsultacja
Blog

Merytorycznie o studiach za granicą.

01.08.2023
Holandia

Studia w Holandii

Spis treści
1

Studia w Holandii- wstęp

2

Holandia- kraj rozwoju i technologii

3

Studia w Holandii - czy warto?

4

System nauki wyższej w Holandii

5

Studia w Holandii - uczelnie badawcze

6

Studia w Holandii - uczelnie nauk stosowanych

7

Nasze uczelnie partnerskie w Holandii

8

Ile kosztuje życie i studia w Holandii?

9

Wsparcie finansowe i praca podczas studiów w Holandii

10

Życie studenckie w Holandii

11

Najpopularniejsze miasta na studia w Holandii

12

Najpopularniejsze kierunki - studia w Holandii

13

Jak wygląda rekrutacja na studia w Holandii?

14

Czy trudno dostać się na studia w Holandii?

15

Studia w Holandii- podsumowanie

16

Aplikuj na studia w Holandii z Eduworld

Czy myślałeś kiedyś o studiach w Holandii? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce! Ten wpis przybliży Ci najważniejsze aspekty życia akademickiego w kraju tulipanów i wiatraków. Czy to kwestia kosztów, typów uniwersytetów czy specyfiki życia studenckiego - wszystko znajdziesz tutaj. Więc zrób sobie kubek kawy, zrelaksuj się i pozwól nam oprowadzić Cię po fascynującym świecie studiów w Holandii!

Holandia- kraj rozwoju i technologii

Holandia- kraj rozwoju i technologii

Holandia wyróżnia się jako doskonałe miejsce dla osób pragnących studiować, gdzie otwiera się przed nimi szeroki obszar rozwoju. To nie tylko kraj o bogatej tradycji edukacyjnej, ale również jedno z najbardziej przyjaznych miejsc dla międzynarodowych studentów.

Uniwersytety i instytuty wyższe cieszą się światowym uznaniem za jakość swoich programów. Wielość dostępnych kierunków studiów daje studentom szansę wyboru spośród różnorodnych dziedzin nauki, co pozwala na dopasowanie ścieżki edukacyjnej do własnych zainteresowań i celów.

Współpraca z przemysłem oraz zaawansowane metody nauczania i badawcze tworzą owocne środowisko, w którym studenci mogą rozwijać swoje umiejętności praktyczne i kreatywność. Dodatkowo, liczne organizacje studenckie i projekty badawcze dają możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia.

Holandia to również kraj, który kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój i innowacje społeczne. Absolwenci, którzy poszukują możliwości angażowania się w projekty związane z energią odnawialną, ochroną środowiska czy rozwiązaniami mającymi pozytywny wpływ na społeczeństwo, znajdą wiele możliwości realizacji swoich pasji i aspiracji.

Studia w Holandii - czy warto?

Studia w Holandii - czy warto?

Studia w Holandii stają się coraz bardziej atrakcyjne dla międzynarodowych studentów i nie dzieje się tak bez powodu. Po Brexit'cie, który zdecydowanie zmniejszył dostępność studiów w Wielkiej Brytanii, to Holandia wyszła na numer 1 wśród najpopularniejszych krajów wśród studentów z Polski.

Zastanawiasz się może, czy rzeczywiście warto wybrać edukację w tym kraju? Poniżej kilka argumentów, po których przeczytaniu z pewnością odpowiesz sobie na pytanie czy warto wybrać studia w Holandii.

Poziom nauczania - wśród holenderskich uniwersytetów jest dużo topowych placówek. Na liście 200 najlepszych uniwersytetów świata znajduje się aż 10 uczelni holenderskich! 

Koszt studiów - ten punkt rozwiniemy w dalszej części wpisu, natomiast w skrócie - Holandia oferuje najwyższe stypendia, które znacznie przewyższają koszt studiów wynoszący 1157€ za pierwszy rok i 2314€ za kolejne lata.

Międzynarodowa, studencka atmosfera - Holandia jest krajem bardzo otwartym i tolerancyjnym, a dzięki systemowi edukacji każdego roku przyciąga dziesiątki tysięcy zagranicznych studentów. Studiując tam możesz mieć pewność, że spotka Cię międzynarodowe środowisko

Infratruktura na uniwersytetach - Holandia jest dobrze, rozwiniętym, bogatym kraje, co również ma swoje odzwierciedlenie w wyposażeniu niderlandzkich uczelni. Studiując tam możesz liczyć na edukację z wykorzystaniem najnowszych technologii na pięknym kampusie.

Liczba kierunków studiów - kraj ten oferuje bardzo dużą liczbą kierunków studiów, co oznacza, że niezależnie od Twoich zainetersowań znajdziesz tam swoją wymarzoną opcję.

System edukacji - podział w Holandii na uniwersytety researchowe oraz uniwersytety nauk stosowanych daje spełnić oczekiwania zarówno osobom nastawionym na teorię, jak i na praktykę. Ta możliwość nie istnieje w wielu innych europejskich krajach!

Perspektywy zawodowe - nie jest to tylko kraj tulipanów i wiatraków, ale również innowacyjności i przedsiębiorczości.
Studia w Holandii mogą otworzyć przed Tobą drzwi do międzynarodowej kariery.

 

Czy przekonują Cię te argumenty? Jak myślisz - czy warto wybrać studia w Holandii? 

Gwarantujemy Ci, że jeśli zdecydujesz się na tę opcję, to będzie to dobry wybór :)

 

System nauki wyższej w Holandii

Metoda nauczania w Holandii opiera się na szacunku dla indywidualnych opinii i przekonań każdej osoby. To podejście nie ogranicza się do instytucji edukacyjnych, lecz stanowi cechę narodową. Jest to fundamentem dla różnorodnego i pluralistycznego społeczeństwa Holandii.

Wysoko cenioną praktyką jest interakcja na zajęciach. Oczekuje się, że będziesz analizować przekazywaną wiedzę, rozwijać i wyrażać swoje własne zdanie. Masz swobodę zadawania pytań oraz krytycznego podejścia do tego, co mówią wykładowcy lub inni studenci. Wykorzystaj własną kreatywność, aby zastosować nowo zdobytą wiedzę.

W Holandii istnieją dwa główne rodzaje instytucji wyższych: uniwersytety nauk stosowanych oraz uniwersytety badawcze. Do popularnej opcji należą również Politechniki, które są w dwóch holenderskich miastach: Delft i Eindhoven.
Osoby wybierające studia w Holandii mają różne preferencje co do podejścia do nauczania, zakresu teorii i praktyki, czy samych kierunków studiów - różne rodzaje uniwersytetów powodują, że każdy znajdzie odpowiednie kierunku studiów dla siebie w tym kraju.

Stosowany jest system dziesięciopunktowy zarówno w szkołach średnich, jak i na studiach wyższych. Ocena 10 to najwyższa, a 6 to minimalna zaliczająca ocena.

Studia w Holandii - uczelnie badawcze

Studia w Holandii - uczelnie badawcze

Uczelnie badawcze, zwane również uniwersytetami badawczymi, to placówki skupione na zaawansowanych badaniach naukowych i poszerzaniu wiedzy w różnych dziedzinach. Słyną z wysokiego poziomu naukowego oraz oferują programy studiów oparte na teoretycznym podejściu i badaniach.

Studenci mają okazję się wgłębiać w głębokość swojej dziedziny oraz uczestniczyć w badaniach prowadzonych przez wybitnych naukowców. Uczelnie badawcze szczególnie kładą nacisk na rozwijanie umiejętności analitycznych, krytycznego myślenia oraz zdolności do samodzielnego badania tematów.

Przykłady uniwersytetów badawczych w Holandii to m.in.:

 • Uniwersytet w Amsterdamie
 • Erasmus University Rotterdam
 • Uniwersytet w Leiden 
 • Uniwersytet w Utrechcie
 • Uniwersytet w Groningen 
 • Uniwersytet w Tilburgu 
Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Studia w Holandii - uczelnie nauk stosowanych

Studia w Holandii - uczelnie nauk stosowanych

Uczelnie nauk stosowanych, to instytucje edukacyjne o wyraźnym skoncentrowaniu na kształceniu studentów w konkretnych dziedzinach zawodowych. Ich głównym celem jest zapewnienie praktycznych umiejętności i przygotowanie do konkretnych profesji. Programy na uczelniach nauk stosowanych trwają zazwyczaj 4 lata, z jednym rokiem przeznaczonym na praktykę zawodową.

Charakteryzują się one częstym stosowaniem interaktywnych metod nauczania, takich jak projekty grupowe, staże i praktyki zawodowe. Dzięki temu studenci zyskują realne doświadczenie praktyczne, co umożliwia im skuteczne wejście na rynek pracy.

Oto kilka innych przykładów uczelni nauk stosowanych w Holandii:

 • Avans University of Applied Sciences
 • NHL University Stenden
 • Breda University of Applied Sciences
 • The Hague University of Applied Sciences
 • Inholland University of Applied Sciences
Nasze uczelnie partnerskie w Holandii

Nasze uczelnie partnerskie w Holandii

Jeśli opis Holandii Ciebie zaciekawił to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! W ramach naszej współpracy partnerskiej, pomożemy Ci aplikować  na dwie uczelnie -NHL Stenden oraz Avans University of Applied Sciences, zupełnie za darmo!

Poniżej znajdziesz krótki opis obu tych uczelni.

NHL Stenden zostało wyróżnione jako jedna z czterta w rankingu uczelni stosowanych w Holandii. Oferuje ponad 20 kierunków studiów prowadzonych w pełni w języku angielskim oraz praktyki zawodowe w renomowanych korporacjach czy różnorodne programy wymiany studenckiej.

Kampusy uczelni znajdują się w trzech miastach na północy Holandii: Leeuwarden, Emmen i Meppel.

Kierunki jakie oferuje ta uczelnia to między innymi:

 • International Business
 • Creative Business
 • Business Administration
 • Tourism Management
 • European Studies
 • Leisure & Events Management
 • Information Technology

 

 

 

Avans University of Applied Sciences zajmuje pozycję numer jeden (!) wśród uczelni stosowanych w Holandii. Tutaj zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które zapewnią Ci rozwój w przyszłej karierze. Programy studiów są starannie zaplanowane, dostosowane nie tylko do potrzeb poszczególnych dziedzin, lecz także do dynamicznie zmieniającego się rynku. Taki model kształcenia pozwoli Ci stać się specjalistą z przedsiębiorczym podejściem, a jednocześnie spędzić niezapomniane lata edukacji na tej unikalnej uczelni.

Studia prowadzone w języku angielskim odbywają się w Bredzie oraz ’s-Hertogenbosch.

Oferuje kierunki takie jak:

 • Finance & Control (International)
 • International Business
 • Industrial Engineering & Management
 • Environmental Science for Sustainability, Ecosystems and Technology
Ile kosztuje życie i studia w Holandii?

Ile kosztuje życie i studia w Holandii?

Opłaty za studia w Holandii mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni oraz programu. Dla studentów z krajów Unii Europejskiej pierwszy rok studiów kosztuje 1157 euro, a opłata za kolejne lata wynosi 2314 euro.

Koszt studiów to jedna strona medalu, ale istotne są też koszty życia. Studia w Holandii wiążą się z kosztami takimi jak zakwaterowanie, żywność, transport, podręczniki i oczywiście koszty na rozrywkę.

Miesięczne koszty życia dla studenta w Holandii wynoszą średnio od 800 do 1100 euro. Największym wydatkiem jest najczęściej mieszkanie. Ceny wynajmu pokoi oscylują zazwyczaj w przedziale od 400€ do 600€,  (w Amsterdamie koszty zaczynają się od 550€ i sięgają nawet 800€ miesięcznie).

Pomimo ewentualnych wyzwań związanych z kosztem mieszkania, pozostałe wydatki są zwykle na akceptowalnym poziomie. Wyżywienie jest nieznacznie droższe niż w Polsce, zazwyczaj studenci wydają między 200€ a 300€ miesięcznie. Wycieczka do kina to koszt około 10€, a posiłek w przystępnej restauracji wynosi średnio 15€.

 

Stypendia w Holandii

Wsparcie finansowe i praca podczas studiów w Holandii

Wsparcie finansowe podczas studiów w Holandii

Holandia jest krajem z najbardziej korzystnym systemem wsparcia finansowego dla studentów w całej Europie. Poniżej znajdziesz listę oraz krótki opis najważniejszych z grantów i pożyczek:

Basic Grant
Kwota basic grant to 439€ miesięcznie. Jedynym warunkiem jest nie mieszkanie z rodzicami podczast studiów. Od roku 2024/25 będzie to 265€/mies.

Supplementary Grant
Maksymalnie wynosi 415€ miesięcznie. Wysokość przyznawanego supplementary grant zależy od wysokości zarobku rodziców (co oznacza, że kwota grantu może wynosić od 0 do 415€ miesięcznie).

Regular Loan
Pożyczka studencka z oprocentowaniem poniżej 0,5%. Wiele osób decyduje się na tę opcję dzięki korzystnym warunkom spłaty. Aktualnie (rok akademicki 2023/24) maksymalna kwota wynosi 266€ miesięcznie.

Travel Product
Travel product daje możliwośc podróżowania bezpłatne po całej Holandii od poniedziałku do piątku lub w weekendy (studenci sami wybierają bardziej odpowiadającą im opcję). Jeśli wybierzesz np. dni tygodnia, to w weekendy wciąż będziesz dostawać zniżkę o wysokości około 40% miesięcznie.

Tuition Fees Loan
Pożyczka studencka pokrywająca czesne podczas studiów. Jest na takich samych warunkach jak regular loan.

Rent Benefit
Dopłata do zakwaterowania. Aby uzyskać tę formę wsparcia miejsce zamieszkania musi spełniać kilka warunków.

 

istotne: granty bezzwrotne (basic grant, supplementary grant, travel product) są bezzwrotne w przypadku, gdy student ukończy studia w ciągu 10 lat od ich rozpoczęcia. Jeśli przerwiesz studia i ich nie skończysz, to te formy wspracia podlegają zwrotowi na zasadach podobnych do spłaty regular loan.

 

Praca podczas studiów w Holandii

Aby otrzymywać niektóre z form wsparcia finansowego (basic grant, supplementary grant, regular loan czy travel product) wymagane jest pracowanie przynajmniej 32 godziny w miesiącu (średnio 8 godzin w tygodniu). Dzięki dobrze działającemu rynkowi pracy, świetnej znajomości języka angielskiego przez Holendrów, a także średniej liczbie zajęć na uniwersytetach wynoszącej od 12 do 17 godzin tygodniowo, połączenie pracy ze studiami nie jest trudne.

W Holandii pracuje 70% studentów - kraj ten jest numerem 1 w Europie jeśli chodzi o liczbę pracujących studentów.

Pamiętaj, że dzięki pracy oprócz możliwości otrzymywania grantów (w kwocie do łącznie ponad 1150€ miesięcznie) będziesz również dostawać comiesięczne wynagrodzenie (średnio u studentów, przy pracy 32 godziny w miesiącu wynosi ono od 250€ do 400€ miesięcznie).

Pracując podczas studiów, możesz nie tylko pokryć koszty życia, ale także zdobywać cenne doświadczenie zawodowe. Jeśli jesteś zainteresowany/a poszukiwaniem pracy w tym kraju, przydatnym narzędziem w tym zakresie może być portal Jooble. Przejrzyj oferty pracy w Holandii w tej wyszukiwarce i zapoznaj się z rynkiem pracy w tym kraju.

Szczegółowe informacje o kazdym ze stypendiów oraz każdej z form wsparcia finansowego jak i warunkach ich przydzielania znajdziesz tutaj: Koszty studiów i wsparcie finansowe w Holandii

 

 

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Życie studenckie w Holandii

Życie studenckie w Holandii

Jeśli rozważasz studia w Holandii, na pewno zastanawiasz się, jak wygląda tamtejsze życie studenckie. Otóż, Holandia jest niezwykle przyjazna dla studentów, a życie na kampusie jest pełne możliwości.

Wiele uniwersytetów w Holandii oferuje nowoczesne, dobrze wyposażone akademiki, a niektóre nawet całe miasteczka studenckie. W ich skład wchodzą nie tylko pokoje studenckie, ale także kawiarnie, sklepy, kluby fitness i przestrzenie do nauki.

Holandia jest znana z otwartego i liberalnego społeczeństwa, co jest widoczne także w środowisku studenckim. Studenci z całego świata tworzą zróżnicowane, wielokulturowe społeczności, w których każdy jest mile widziany. To stwarza niepowtarzalną okazję do poznawania różnych kultur i nawiązywania międzynarodowych znajomości.

Najpopularniejsze miasta na studia w Holandii

Najpopularniejsze miasta na studia w Holandii

Więc, skoro wiemy, że studia w Holandii są tak atrakcyjne i że proces rekrutacyjny jest w zasięgu ręki, rodzi się pytanie: w których miastach warto studiować? Amsterdam z pewnością jest pierwszym miastem, które przychodzi na myśl. Jest to stolica pełne energii, z międzynarodowym charakterem i kilkoma znakomitymi uczelniami. Dodatkowo jest największym miastem Holandii, w którym niemożliwe jest się nudzić. 

Ale Holandia to nie tylko Amsterdam. Jest jeszcze wiele innych, ciekawych miast, które z pewnością warto rozważyć.

 

Rotterdam, znany z portu i orientacji na handel i biznes. Dla aspirujących biznesmenów i menedżerów, Rotterdam może być prawdziwą mekką edukacyjną, ale nie tylko - w tym mieście znajdują się dwa uniwersytety oferujące szereg kierunków po angielsku. Poziom nauczania jest doskonały, a same miast, które jest drugim największym w Holandii również ma do zaoferowania bardzo dużo (a dodatkowo, jest tańsze niż Amsterdam).

Haga  to miasto jest często uznawane za "światową stolicę pokoju i sprawiedliwości", będąc siedzibą Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości i licznych innych organizacji międzynarodowych.Haga jest również trzecim największym miastem Holandii i oferuje dużo kierunków studiów po angielsku.

Utrecht to miejsce z wysoką jakością kształcenia i znanym studentocentrycznym podejściem. Miast jest położone w centralnej części kraju, dzięki czemu umożliwia dojazd do stolicy w ciągu mniej niż godziny czasu.

Breda, piękne miasto posiadające około 200 tysięcy mieszkańców, oferuje wiele ciekawych kierunków studiów, a do tego oszołomia swoim pięknym i bogactwem kulturowym. To miasto urokliwe, każdego roku przyciągajęce tysiące studentów z całego świata.

Groningen to kolejne miasto, które warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli jesteś młodym studentem szukającym pełnego życia miasta uniwersyteckiego.

Leeuwarden, stolica Fryzji, której uczelnie są znane z innowacyjnych programów związanych z technologią i zrównoważonym rozwojem. Miasto to jest położone w spokojniejszej części Holandii, przyciąga studencką atmosferą, ale także niższymi cenami.

Jak widzisz studia w Holandii oferują bardzo dużo możliwości pod kątem wyboru miasta! Pamiętaj, że wskazaliśmy jedynie niektóre opcje - w kraju tym jest znacznie więcej możliwości. Holandia, pomimo niewielkiego rozmiaru jest stosunkowo zróżnicowana pod kątem możliwości, jakie oferują miasta.Wybierz taką destynację, która najbardziej będzie spełniac Twoje oczekiwania zarówno pod kątem edukacji jak i miejsca życia!

Podsumowując, studia w Holandii oferują bogatą paletę możliwości, zarówno pod względem akademickim, jak i życiowym. Wybór miasta i uczelni może znacząco wpłynąć na twoją karierę i doświadczenie akademickie. Holandia oferuje nie tylko wysokiej klasy edukację, ale również okazję do rozwijania się w kosmopolitycznym środowisku, co jest bezcenne w dzisiejszym globalizującym się świecie.

Kierunki studiów w Holandii

Najpopularniejsze kierunki - studia w Holandii

Niezwykle popularnymi dziedzinami studiów w Holandii są:

 • studia ekonomiczne i biznesowe, takie jak marketing, komunikacja czy zarządzanie zasobami ludzkimi
 • psychologia
 • prawo 
 • dziedziny związane z medycyną, które koncentrują się na obszarach pokrewnych
 • inżynieryjne
 • społeczne
 • humanistyczne
 • interdyscyplinarne studia

Gwarantujemy Ci jedno - dzięki mnogości kierunków w Holandii, z pewnością znajdziesz tam swoją wymarzoną opcję! :)

 

Kierunki biznesowe - studia w Holandii

Dziedzina biznesu to obszar o wyjątkowej popularności wśród studentów, często wybierany jako pierwszy wybór edukacyjny. Holenderskie uczelnie zajmują czołowe miejsca na arenie europejskiej i światowej w tej dziedzinie kształcenia.

W tym kraju istnieje bogata oferta kierunków z zakresu biznesu i zarządzania, które cieszą się ogromną popularnością.

Na czele tego zestawienia znajdują się kierunki takie jak Business & Management, International Business Administration oraz International Business, które są oferowane przez renomowane uczelnie, takie jak Erasmus University Rotterdam, University of Amsterdam czy University of Groningen (i wiele innych).

Dla osób z zamiłowaniem do kreatywności oferta obejmuje także kierunek Creative Business, dostępny na uczelniach nauk stosowanych, takich jak NHL University Stenden. 

W dziedzinie ekonomii wyróżnia się wiele renomowanych uczelni researchowych, takich jak Erasmus University Rotterdam, University of Amsterdam, Tilburg University, Utrecht University oraz Maastricht University.

 

Psychologia - studia w Holandii

Holandia wyróżnia się na tle innych państw europejskich pod względem szerokiej oferty studiów psychologicznych prowadzonych w języku angielskim. To unikatowa możliwość, której nie można znaleźć w żadnym innym kraju w Europie. Co więcej, poziom nauczania tego kierunku w Holandii jest szczególnie wysoki i ceniony. Dowodem na to jest obecność aż 8 holenderskich uniwersytetów wśród pierwszej setki na arenie międzynarodowej. 

Psychologię możesz studiować m. in. na takich uniwersytetach jak: University of Amsterdam, Erasmus University Rotterdam  Vrije University Amsterdam, Maastricht University, Radboud University of Twente czy Leiden University.

Ciekawą opcją jest też kierunek Politics, Psychology, Law and Economics (PPLE na University of Amsterdam), który jak sama nazwa wskazuje łączy nauki polityczne, psychologię, prawo i ekonomię, umożliwiając studentom zrozumienie kompleksowych interakcji między tymi dziedzinami i analizę współczesnych wyzwań.

Studia prawnicze w Holandii

Holandia wyróżnia się jako jedno z niewielu krajów w Europie, które umożliwiają studiowanie prawa międzynarodowego lub europejskiego w języku angielskim.

Ciekawe opcje, które oferują uczelnie to między innymi: International & European Law na The Hague University of Applied Sciences czy University of Groningen, Law in Society na Vrije University Amsterdam,  Psychology, Law and Economics (PPLE) na  University of Amsterdam czy Global Law na Tilburg University.

Medycyna i kierunki okołomedyczne - studia w Holandii

W Holandii, szkolnictwo medyczne na najwyższym poziomie oferują również renomowane uczelnie, takie jak Uniwersytet Erazma w Rotterdamie, Uniwersytet w Utrechcie, Uniwersytet w Lejdzie, Uniwersytet w Maastricht oraz Uniwersytet w Groningen.

Te instytucje zapewniają doskonałą jakość kształcenia przyszłych lekarzy oraz osoby związane ze światem medycyny i cieszą się uznaniem w międzynarodowych rankingach. Kierunek lekarski możesz studiować na dwóch uczelniach w Holandii (w Maastricht i Groningen), natomiast kierunków okołomedycznych jest znacznie więcej.

Oto kilka przykładowych kierunków okołomedycznych: Biomedical Sciences, Life Sciences, Molecular Life Sciences, Physiotherapy, Neurosciences

Pozostałe kierunki studiów

Powyżej przedstawiliśmy przykładowe opcje - innymi bradzo popularnymi kierunkamki w Holandii są: inżyierskie (w tym informatyka), społeczne, humanistyczne, turystyczne, sportowe i wiele innych.

Jak wygląda rekrutacja na studia w Holandii?

Gdy planujesz studiowanie na holenderskim uniwersytecie, warto zrozumieć, że proces aplikacyjny obejmuje kilka etapów. Najpierw konieczne jest wybranie odpowiedniego programu studiów i uczelni.

Następnie, przygotowujesz niezbędne dokumenty, w tym świadectwo ukończenia szkoły średniej, potwierdzenie znajomości języka angielskiego (często poprzez wynik testu IELTS lub TOEFL), a także list motywacyjny, w którym wyjaśniasz, dlaczego właśnie ten kierunek i uczelnia są Twoim wyborem.

Po złożeniu aplikacji, zależnie od uczelni, proces może obejmować kolejne etapy. Każda uczelnia może mieć swoje własne wymogi, a nawet różne wymagania w zależności od wybranego kierunku.

W Holandii, aspekty takie jak średnia ocen, podejście oraz motywacja aplikanta są istotne i otrzymują szczególną uwagę przy wyborze kandydata.

Czy trudno dostać się na studia w Holandii?

Czy trudno dostać się na studia w Holandii? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób wybierając kraj Niderlandów.

Odpowiedź brzmi - to zależy. Z pewnością należy zadbać o przygotowanie, jak najlepszej aplikacji oraz należy cały proces rekrutacji przejśc poprawnie od samego początku do końca - a to również nie zawsze jest takie proste jak wielu osobom się wydaje (i na tym etapie odpada część aplikantów).

Przy odpowiednio przygotowanej aplikacji, stworzeniu planu A, B, C w postaci różnych kierunków, które są wyważone pod kątem trudności dostania się - studia w Holandii są osiągalne dla praktycznie każdego. Więc jeśli myślisz o edukacji w tym kraju, to jest to ogromny powód do radości, ponieważ, odpowiednio wybrane kierunki studiów (oczywiście zgodne z Twoim preferencjami, mamy tutaj na myśli plan A, B i C), aplikacja przygotowana na wysokim poziomie oraz poprawne jej złożenie daje wstęp praktycznie każdemu aplikantowi.

Pamiętaj, że całym procesem przygotowania aplikacji warto zająć się z wyprzedzeniem - to nie tylko pozwoli na przygotowanie jej bez pośpiechu, ale dodatkowo da Tobie możliwośc podjęcia dodatkowych działań, które mogą przydać się w przypadku aplikacji na wiele kierunków studiów w Holandii. 

Studia w Holandii- podsumowanie

Studia w Holandii- podsumowanie

Podsumowując, studia w Holandii to fascynująca i wyjątkowa przygoda edukacyjna, oferująca szeroką gamę możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Kraj ten cieszy się renomą wysokiej jakości kształcenia, a holenderskie uczelnie regularnie plasują się w czołówkach światowych rankingów.

Wielojęzyczne i otwarte społeczeństwo Holandii stanowi idealne tło do pogłębiania wiedzy, zdobywania praktycznych umiejętności oraz eksplorowania nowych perspektyw. Rozbudowana oferta programów studiów po angielsku, doskonale dopasowana do potrzeb współczesnego rynku pracy, oraz możliwość uzyskania wsparcia finansowego, czynią studia w Holandii atrakcyjnym wyborem dla ambitnych studentów z całego świata.

Niezależnie od wybranej dziedziny czy uniwersytetu, nauka w tym kraju to okazja do odkrywania nowych horyzontów, nawiązywania międzynarodowych znajomości oraz rozwijania się jako przyszły lider w globalnym społeczeństwie.

Aplikuj na studia w Holandii z Eduworld

Aplikuj na studia w Holandii z Eduworld

Aplikując z nami zyskujesz gwarancję, że cały proces aplikacji będzie dla Ciebie nie tylko znacznie prostszy i dużo mniej czasochłonny, ale przede wszystkim skuteczny. Aplikując z naszym kompleksowym wsparciem możesz liczyć na pomoc od A do Z.

W Eduworld każdego roku pomagamy setkom osób w dostaniu się na wymarzone studia za granicą. Każdego roku pomagamy wielu osobom w rekrutacji na studia w Amsterdamie - nasi aplikanci studiują na każdej z tamtych uczelni. Dodatkowo, pomożemy Ci w kwestiach organizacyjnych wyjazdu m. in. w poszukiwaniu zakwaterowania.

 

Jak wygląda aplikacja z naszym kompleksowym wsparciem?
Nie tylko pomożemy Ci w wyborze odpowiednich kierunków studiów, stworzymy plan A, B i C, który zmaksymalizuje Twoje szanse; ale także zadba o to, aby Twoja aplikacja była tak silna, jak tylko może być - poprzez stworzenie CV, listu motywacyjnego i referencji, która wyróżnią Cię spośród reszty kandydatów oraz wzorowe przygotowanie do ew. rozmowy kwalifikacyjnej. Złożymy również za Ciebie aplikację w systemach aplikacyjnych, dzięki czemu będziesz mieć pewność że cały proces został wykonany poprawnie. Dodatkowo możesz liczyć na pomoc w kwestiach organizacyjnych wyjazdu takich jak: stypendia, formalności, praca, konto bankowe, ubezpieczenia itd.

Chcesz aplikować z naszym wsparciem? Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas na adres mailowy: kontakt@eduworld.pl albo przez dowolny kanał social mediów lub umów się na bezpłatną konsultację, wypełniając formularz na dole tej strony lub po kliknięciu przycisku „bezpłatna konsultacja”

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia

Masz pytania? Skontaktuj się z nami