Eduworld - studiujesz, gdzie chcesz!
Bezpłatna konsultacja

Kurs IELTS

IELTS - sekcje

IELTS - sekcje

Na IELTS składają się cztery sekcje: Listening, Reading, Writing and Speaking. Na sekcję słuchania składa się 40 pytań i jest przeznaczone 30 minut, w przypadku czytania będziesz posiadać 60 minut na 40 pytań. Część pisemne składa się z 2 prac, na których napisanie będziesz mieć 60 minut, a część mówienia trwa od 11 do 14 minut i tworzą ją trzy zadania.

 

Szczegółowy opis każdej z sekcji znajdziesz na stronie British Council: IELTS - opis sekcji

IELTS - struktura i praktyczne informacje

IELTS - struktura i praktyczne informacje

IELTS (The International English Language Testing System) powstał w celu sprawdzenia poziomu angielskiego osób chcących m. in. rozpocząć studia za granicą lub wyjechać do pracy do anglojęzycznego państwa. Przy studiach za granicą wymagane jest podejście do wersji IELTS Academic.

IELTS - terminy i koszt

IELTS - terminy i koszt

Egzamin odbywa się jednokrotnie lub dwukrotnie w miesiącu w każdym centrum egzaminacyjnym.

 

Wolne terminy możesz sprawdzić nas stronie British Council: terminy IELTS

 

Koszt podejścia do IELTS to 815zł.

Gdzie w Polsce mogę podejść do testu IELTS?

Do IELTS możesz podejść jedynie w oficjalnych centrach egzaminacyjnych.

Centra egzaminacyjne oferujące
IELTS w wersji papierowej

I

Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Szczecin,
Gdańsk

Centra egzaminacyjne oferujące
IELTS w wersji komputerowej

II

Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Szczecin,
Gdańsk, Lublin
IELTS studia za granicą - czy wszystkie zagraniczne uczelnie akceptują IELTS?

IELTS studia za granicą - czy wszystkie zagraniczne uczelnie akceptują IELTS?

IELTS jest akceptowany na większości światowych uczelnie- zarówno w Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, czy większości państw Azji.

 

Podczas testu zostanie oceniona Twoja umiejętność słuchania, czytania, pisania i mówienia po angielsku. IELTS jest oceniany w skali 1-9.

IELTS studia za granicą - jaki wynik wystarczy?

IELTS studia za granicą - jaki wynik wystarczy?

Twój wynik z IELTS będzie oceniany w skali od 1 do 9.

 

Na większość europejskich uczelnie wystarczającym wynikiem jest conajmniej 6,0 overall score oraz z każdej sekcji. Niektóre, prestiżowe uczelnie w Europie i na świecie wymagają wyniku na poziomie 6,5 , 7 , czy nawet 7,5 (jednak nie jest to warunkiem dla wszystkich topowych uczelni.

IELTS - Czy IELTS można zaliczyć online?

Czy IELTS można zaliczyć online?

IELTS jest oferowany jedynie w akredytowanych do tego centrach egzaminacyjnych. Możesz podejść do wersji egzaminu papierowej lub e na komputerze - jednak również w centrum egzaminacyjnym. Wolisz wersję papierową, czy komputerową? Wybór należy do Ciebie!

 

Zalety podejścia do wersji komputerowej:

•    jeszcze większy wybór terminów
•    więcej miejsc, w których możesz przystąpić do sesji 
•    dłuższy termin rejestracji oraz możliwość płatności przez Internet
•    wyniki dostępne szybciej (3-5 dni)

IELTS - Czy wersja komputerowa IELTS różni się od papierowej?

Czy wersja komputerowa IELTS różni się od papierowej?

Nie, jak pisze British Council „Wszystkie aspekty testu, poza sposobem jego rozwiązywania, są takie same, zarówno w wersji komputerowej, jak i papierowej: Treść, Czas trwania, Rodzaje pytań, Kryteria i sposób oceny, Przebieg części Speaking (Mówienie), Dyplom Test Report Form, Forma weryfikacji wyników.

IELTS - Jak przygotować się do IELTS?

Jak przygotować się do IELTS?

Jeśli chcesz wynik z IELTS, który pozwoli Ci na dostanie się na wymarzone studia, to musisz zadbać o kompleksowe przygotowanie się do tego testu. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie tego, na jakim poziomie znajdujesz się aktualnie - tutaj świetnie sprawdzi się próbne podejście do egzaminu. Kolejnym krokiem jest ocena mocnych i słabych stron oraz stworzenie planu przygotowania do IELTS. Na tym etapie wszystkie fundamenty pod rozpoczęcie prawdziwego przygotowania są już gotowe.

 

Przychodzi pora na kurs. Tutaj isotną rolę odgrywa monitorowanie progresu ucznia z lekcji na lekcję, odpowiedni dobór materiałów dopasowanych do sposobu pracy danej osoby oraz częstotliwość i natężenie zajęć pozwalające na przygotowanie się do czasu egzaminu.

IELTS - Przygotowanie na własną rękę może być problematyczne

Przygotowanie na własną rękę może być problematyczne

Największym problemem będzie tutaj obiektywne ocenienie swoich mocnych i słabych stron, monitorowanie postępów oraz przygotowanie do sekcji mówienia. Nasz kurs IELTS jest stworzony z myślą o przyszłych uczniach topowych uczelni w Europie. Nasi aplikanci często osiągają wyniki na poziomi 7,5 lub 8 punktów z IELTS.

Kurs IELTS Eduworld - dlaczego warto?

W Eduworld kompleksowo przygotujemy Cię do testu IELTS i zadbamy o to, żebyś osiągnął wynik pozwalający na dostanie się na Twoją wymarzoną uczelnię

Indywidualne podejście

Zapewniamy indywidualne podejście do potrzeb każdego ucznia - nasze kursy są indywidualne bądź w małych, max. 4/5-osobowych grupach. Choć słyszy się wiele o wadze indywidualnego traktowania ucznia, to w praktyce, zapewnienie go jest trudne - dlatego też zdecydowaliśmy, że największe grupy są 4/5 osobowe. Tak małe grupy umożliwiają nam bliskie monitorowanie potrzeb ucznia oraz rozwój z lekcji na lekcję.

Doświadczeni lektorzy

Do egzaminu IELTS będą przygotowywać Cię nauczyciela z bogatym doświadczeniem w nauczaniu - wielu z nich mieszkało lub studiowało za granicą. Średnia liczba lat doświadczenia naszego nauczyciela to 14 lat. Postaw na profesjonalizm i doświadczenie.

Dopasowanie do Twoich potrzeb

Zarówno liczba zajęć jak i czas trwania kursu zostaną dopasowane do Twoich potrzeb.Potrzebujesz ogólnego utrwalenia wiedzy i wzmocnienia w sekcji mówienia - w Twoim przypadku 3-6 miesięcy może okazać się wystarczające. Czujesz , że Twój angielskim jest na niewystarczającym poziomie i wiesz, że czeka Cię dużo pracy? Stworzymy dla Ciebie dwuletni lub trzyletni plan osiągnięcia wysokiego wyniku; Potrzebujesz szybkiej powtórki przed egzaminem? Zapisz się na 5/6 zajęć, dzięki którym wejdziesz w odpowiedni rytm przed egzaminem.

 

Rekomendacji co do czasu trwania kursu oraz liczby zajęć dokonujemy po spotkaniu diagnostycznym.

Elastyczność

Chcesz zmienić dzień i godzinę odbywania się zajęć? Nie ma problemu, poinformuj nas o tym wcześniej, a wspólnie znajdziemy odpowiedni termin. Chcesz zwiększyć liczbę zajęć przed egzaminem - możemy podwoić lub nawet potroić ich liczbę. Wszystko zależnie od Twoich potrzeb!

IELTS - ile czasu trzeba na przygotowanie się do egzaminu?

IELTS - ile czasu trzeba na przygotowanie się do egzaminu?

Bez wykonania diagnostyki i sprawdzenia, na jakim poziomie aktualnie się znajdujesz jest bardzo trudno oszacować czas potrzebny do odpowiedniego przygotowania się do IELTS. Niektórym osobom wystarczą 3 miesiące, a inne potrzebują roku lub dwóch.

 

Umów się na bezpłatną diagnostykę, po której powiemy Ci na jakim poziomie aktualnie się znajdujesz oraz jaka jest rekomendowana droga przygotowania się do IELTS.

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia