Jakość edukacji w Kopenhadze - Twoje przyszłe studia
Bezpłatna konsultacja
Blog

Merytorycznie o studiach za granicą.

06.07.2023
Dania

Studia w Kopenhadze

Spis treści
1

Studia w Kopenhadze- wstęp

2

5 powodów dla, których warto studiować w stolicy Danii

3

System nauki wyższej w Danii

4

Jakie uczelnie i kierunki po angielsku oferuje Kopenhaga?

5

Ile kosztują studia w Kopenhadze?

6

Ile kosztuje życie w Kopenhadze?

7

Stypendia dla studentów

8

Praca dla studentów w Kopenhadze

9

Życie studenckie w Kopenhadze

10

Jak wygląda aplikacja na uczelnie w Kopenhadze?

11

Studia w Kopenhadze- podsumowanie

12

Aplikuj na studia w Kopenhadze z Eduworld

Planujesz studia w Kopenhadze? Świetny wybór! Ta skandynawska perła przyciąga studentów z całego świata swoim unikalnym urokiem, imponującą jakością edukacji i niezwykłą kulturą studencką. Zaczytaj się w naszym przewodniku, aby dowiedzieć się, dlaczego Kopenhaga to idealne miejsce na studia. Przygotuj się, bo po przeczytaniu tego tekstu, zaczniesz pakować walizki!

5 powodów dla, których warto studiować w stolicy Danii

5 powodów dla, których warto studiować w stolicy Danii

Oto pięć istotnych powodów, które mogą przekonać Ciebie, że Kopenhaga to wybór godny uwagi.

 1. Wysokiej jakości edukacja- Stolica Danii, to miejsce, gdzie znajdują się niektóre z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Oferują one programy nauczania o wysokim standardzie, w których nacisk kładzie się na praktyczne zastosowanie teorii i samodzielne poszukiwanie wiedzy. 
 2. Ciekawe kierunki studiów- Nie ważne, czy Twoja pasja leży w naukach ścisłych, czy też preferujesz dziedziny humanistyczne - studia w Kopenhadze zaoferują Ci gamę kierunków, które z pewnością zaspokoją Twoje ambicje naukowe. Od nauk przyrodniczych, przez informatykę, nauki społeczne, aż po sztukę - każdy znajdzie coś dla siebie.
 3. Udogodnienia dla studentów- Jest to miejsce, które z pełną świadomością można nazwać "miastem  studentów". Bogactwo bibliotek, laboratoriów, sal wykładowych, a także miejsc do rekreacji, takich jak parki czy kawiarnie, tworzy komfortowe warunki do nauki i życia.
 4. Kultura i historia- Studia w Kopenhadze to nie tylko nauka, ale także możliwość zanurzenia się w kulturze i historii tego niezwykłego miasta. Znajdują się tu liczne muzea, galerie sztuki, a także historyczne budynki i miejsca, które skrywają w sobie wieki historii.
 5. Przyjazne środowisko- Dania jest krajem otwartym na ludzi z całego świata. Studenci z zagranicy są tu ciepło przyjmowani, a Kopenhaga jest miastem, które z łatwością można nazwać swoim drugim domem. Miasto słynie z tolerancji, otwartości i międzynarodowego charakteru. (informacje ogólne o studiach w samym kraju uzyskasz tutaj: Studia w Danii)

System nauki wyższej w Danii

Interesują Cię studia w Kopenhadze? Zastanawiasz się jak wygląda system edukacji wyższej w Danii?

 • W Danii system edukacji wyższej jest znany z wysokiego standardu nauczania i badawczego, oferując szeroki zakres programów studiów, zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim.
 • Programy nauczania są zorientowane praktycznie i często obejmują współpracę z firmami, co zapewnia studentom realne doświadczenie zawodowe oraz możliwości rozwoju kariery.
 • Duży nacisk kładziony jest na badania i innowacje, a wiele uniwersytetów posiada zaawansowane ośrodki badawcze, które są liderami w swoich dziedzinach.
 • System edukacyjny w Danii jest elastyczny, umożliwiając studentom częściowe kształcenie się w innych krajach oraz przyjmując międzynarodowych studentów na wymiany i staże.
 • Język angielski jest powszechnie stosowany w wyższej edukacji, z wieloma programami oferowanymi w pełni w języku angielskim, co przyciąga międzynarodowych studentów.

 

Pomimo, że w roku 2021 zniesiono większość kierunków prowadzonych w języku angielskim, to w tym kraju nie brakuje wciąż ciekawych opcji.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się jakie studia oferują uniwersytety kopenhaskie.

Jakie uczelnie i kierunki po angielsku oferuje Kopenhaga?

Jakie uczelnie i kierunki po angielsku oferuje Kopenhaga?

Kopenhaga, jako jeden z najważniejszych ośrodków naukowych w Europie, gromadzi wiele prestiżowych uczelni. Uniwersytet Kopenhaski, Kopenhaska Szkoła Biznesu czy Techniczny Uniwersytet Danii to tylko niektóre z nich.

 

Uniwersytet Kopenhaski niestety nie posiada żadnych kierunków I stopnia po angielsku, jeśli jendak jesteś zainteresowany kontynuacją swoich studiów, na tym uniwersytecie masz aż 53 opcji do wyboru z takich dziedzin jak:

 • Mathematics,
 • Natural and computer science
 • Humanities and social sciences,
 • Communication and arts 
 • Health care
 • Social services
 • Agriculture and environment
 • Economics, commerce, management and accounting
 • Public administration

 

Kopenhaska Szkoła Biznesu oferuje na poziomie licencjackim takie kierunki jak:

 • Asian Business, Language and Culture - Asian Studies Programme 
 • Business Administration and Sociology 
 • Business Administration and Service Management 
 • Business, Language and Culture
 • Information Management 
 • International Business 
 • International Business and Politics 
 • International Shipping and Trade

 

Na Technicznym Uniwersytecie Danii możesz studiować:

 • General Engineering

 

Więcej o uniwersytetach możesz poczytać tutaj: Uniwersytety w Danii

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą

Ile kosztują studia w Kopenhadze?

Studia w Kopenhadze, jak i w całej Danii są bezpłatne. Oznacza to, że będziesz mógł cieszyć się wysokiej jakości edukacją całkowicie za darmo!

Ile kosztuje życie w Kopenhadze?

Ile kosztuje życie w Kopenhadze?

Mimo brak opłat za studia, życie w Kopenhadze nie należy do najtańszych.

Ceny wynajmu mieszkań są dość wysokie i oscylą między 500 euro do 800 miesięcznie. Podobnie jak koszty żywności (około 270-400 euro) i transportu publicznego (50 euro). Niemniej jednak, Dania oferuje wysoki standard życia, a studenci często mają możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin, co może pomóc w pokryciu kosztów.

Warto pamiętać, że jakość życia w tym mieście jest jedną z najwyższych na świecie. Dania jest krajem, który oferuje wysoki poziom opieki zdrowotnej, bezpieczeństwa i edukacji, a to wszystko wpływa na ogólny standard życia.

Dodatkowo, nie można zapominać o stypendiach, które wynoszą nawet do około 4000zł miesięcznie.

Podsumowując, studia w Kopenhadze, choć nie są tanie, to nie są aż tak drogie jak wielu osobom się wydaje - średni miesięczny koszt życia studenta wynosi między 950€ a 1200€.

 

Stypendia dla studentów

Choć każda osoba, która rozważa studia w Kopenhadze obawia się kosztów życia w tym mieście, to również dla nich mamy dobrą wiadomość! W Danii, mimo że studia są bezpłatne dla studentów z państw Unii Europejskiej, rząd duński oferuje dofinansowanie w postaci tzw. SU grantu dla studentów, którzy pracują na pół etatu. Wysokość SU możesz wynosić nawet 850 euro miesięcznie!

Praca dla studentów w Kopenhadze

Dla wielu studentów, studia to nie tylko czas nauki, ale również okazja do zdobywania praktycznego doświadczenia i rozwoju umiejętności, które będą niezbędne w przyszłej karierze.

W Kopenhadze jest wiele firm i startupów, które chętnie zatrudniają młodych, ambitnych ludzi, gotowych do nauki i podjęcia wyzwań. Dzięki temu studenci mają szansę nie tylko na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, ale również na budowanie sieci kontaktów zawodowych, które mogą okazać się nieocenione w przyszłości. To jest ważne, ponieważ praca podczas studiów nie tylko pomaga pokryć koszty życia, ale również pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności, które są cenne na dzisiejszym rynku pracy.

Życie studenckie w Kopenhadze

Życie studenckie w Kopenhadze

Jeśli interesują Cię studia w Kopenhadze, to możemy Ci zagwarantować, że miasto to będzie miało również dużo do zaoferowania pod kątem życia studenckiego.

Kopenhaga jest miastem, które żyje pełnią życia. Jest to miejsce, gdzie tradycja spotyka nowoczesność, a historyczne budynki mieszają się z nowoczesną architekturą.

Dla studentów, Kopenhaga oferuje mnóstwo atrakcji, począwszy od muzeów i galerii sztuki, przez kawiarnie i kluby, po parki i plaże. Studenci cenią sobie również duży wybór klubów studenckich, wydarzeń kulturalnych i sportowych, które są organizowane przez uniwersytety i lokalne społeczności. To, w połączeniu z międzynarodowym i różnorodnym środowiskiem studenckim, czyni stolicę Danii jednym z najlepszych miejsc do studiowania w Europie.

 

Chcesz poznać najważniejsze informacje o Danii? Po przeczytaniu tego artykułu wejdź na naszą podstronę Studia w Danii.

Jak wygląda aplikacja na uczelnie w Kopenhadze?

Proces aplikacji na uczelnie w Kopenhadze wymaga starannego przygotowania.

Pierwszym krokiem jest zrozumienie i sprawdzenie, czy spełniasz wymagania uczelni dotyczące kwalifikacji. Wymagania te mogą obejmować odpowiedni poziom wykształcenia, średnią ocen, znajomość języka angielskiego czy dodatkowe osiągnięcia.

Następnie, musisz złożyć swoją aplikację na wybrany kierunek studiów poprzez platformę online. W tym etapie będziesz musiał dostarczyć różne dokumenty, takie jak dyplomy i certyfikaty, list motywacyjny, rekomendacje i inne dokumenty, które mogą być wymagane.

Wszystkie te dokumenty muszą być poprawnie przetłumaczone i zatwierdzone, a w niektórych przypadkach mogą być wymagane dodatkowe testy lub egzaminy.

Studia w Kopenhadze- podsumowanie

Studia w Kopenhadze- podsumowanie

Teraz już wiesz, że studia w Kopenhadze oferują nie tylko wysoką jakość edukacji, ale również niezapomniane doświadczenia kulturalne i akademickie. Uniwersytety w tym mieście zapewniają różnorodne programy studiów, interdyscyplinarną naukę oraz dostęp do nowatorskich badań.

Studenci mają również możliwość korzystania z bogatej infrastruktury, dynamicznego życia studenckiego i pięknych krajobrazów, co czyni Kopenhagę atrakcyjnym miejscem do rozwoju akademickiego i osobistego.

Aplikuj na studia w Kopenhadze z Eduworld

Aplikuj na studia w Kopenhadze z Eduworld

Aplikując z nami zyskujesz gwarancję, że cały proces aplikacji będzie dla Ciebie nie tylko znacznie prostszy i dużo mniej czasochłonny, ale przede wszystkim skuteczny. Aplikując z naszym kompleksowym wsparciem możesz liczyć na pomoc od A do Z.

W Eduworld każdego roku pomagamy setkom osób w dostaniu się na wymarzone studia za granicą. Każdego roku pomagamy wielu polskim studentom w rekrutacji na studia w Danii!

 

Jak wygląda aplikacja z naszym kompleksowym wsparciem?


Nie tylko pomożemy Ci w wyborze odpowiednich kierunków studiów, stworzymy plan A, B i C, który zmaksymalizuje Twoje szanse; ale także zadba o to, aby Twoja aplikacja była tak silna, jak tylko może być - poprzez stworzenie CV, listu motywacyjnego i referencji, która wyróżnią Cię spośród reszty kandydatów oraz wzorowe przygotowanie do ew. rozmowy kwalifikacyjnej. Złożymy również za Ciebie aplikację w systemach aplikacyjnych, dzięki czemu będziesz mieć pewność że cały proces został wykonany poprawnie. Dodatkowo możesz liczyć na pomoc w kwestiach organizacyjnych wyjazdu takich jak: stypendia, formalności, praca, konto bankowe, ubezpieczenia itd.

Chcesz aplikować z naszym wsparciem? Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas na adres mailowy: kontakt@eduworld.pl albo przez dowolny kanał social mediów lub umów się na bezpłatną konsultację, wypełniając formularz na dole tej strony lub po kliknięciu przycisku „bezpłatna konsultacja”

 

Formularz uniwersalny
Napisz do nas, a pomożemy Ci dostać się na studia za granicą
Home - Spełnienie marzeń masz na wyciągnięcie ręki

Spełnienie marzeń Masz na wyciągnięcie ręki

Nasza filozofia

Masz pytania? Skontaktuj się z nami